Corsair H110i GTX Kurulumu

kaan pak

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
E-spor
Merhaba arkadaşlar. Bugün corsair h110i gtx işlemci soğutucusu aldım. Montaj işlemine geçmeden önce sizlere danışmak istediğim konu ise fanları radyatörün üzerine mi yoksa altına mı monte etmeliyim? Bilgisayar kasası corsair 750d. İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba hayırlı olsun. Aynı kasa ile H100i kullandım fanları alt kısma takmıştım. Alt ya da üst kısımda olması çok bir fark etmez diye düşünüyorum.

Merhaba hayırlı olsun. Aynı kasa ile H100i kullandım fanları alt kısma takmıştım. Alt ya da üst kısımda olması çok bir fark etmez diye düşünüyorum.
Hocam alt kısıma nasıl taktın fanları ? Benim vidalar yetişmiyor fanları alta takınca, illa kasa ile radyatörün arasında olacak fanlar.

Hocam fanlar alt kısımda uzun vidalar yetişiyor radyatörün altında fanlar oluyor. Daha sonra da radyatörü de üst kısma kasanın üstünden kısa vidalarla tutturuyorsunuz.

20160102_111138-1200x2134.jpg

Hocam fanlar alt kısımda uzun vidalar yetişiyor radyatörün altında fanlar oluyor. Daha sonra da radyatörü de üst kısma kasanın üstünden kısa vidalarla tutturuyorsunuz.

Eki Görüntüle 143114
Hocam bende kısa vidalar yok. H110 kullanıyorum ama kasa vidalarına bi bakayım deliğe olursa öyle yapacağım. Teşekkürler.

Ben böyle takmıştım kasaya. Acaba bir hata yaptım mı? Fanların yönü doğru mu?

Dosya Ekleri

• IMG-20160317-WA0002.jpg
    IMG-20160317-WA0002.jpg
    165 KB · Görüntüleme: 293
@kaan pak

Fanlar içeriye doğru üflüyorsa, radyatörden aldığı sıcak havayı ekran kartına doğru veriyordur. (mantıken)

Üste koysan, dışarıda ki daha soğuk havayı radyatörle karıştırsa bir nebze daha soğuk olur.

Aslında fazla takılmamak lazım, kasa içi düzen iyiyse hava yolunu bulur.

Uğraşmayı seviyorsanız iki türlü test edin.

@kaan pak

Fanlar içeriye doğru üflüyorsa, radyatörden aldığı sıcak havayı ekran kartına doğru veriyordur. (mantıken)

Üste koysan, dışarıda ki daha soğuk havayı radyatörle karıştırsa bir nebze daha soğuk olur.

Aslında fazla takılmamak lazım, kasa içi düzen iyiyse hava yolunu bulur.

Uğraşmayı seviyorsanız iki türlü test edin.
Bilgisayar ile uğraşmayı çok seviyorum. Ben sadece fanların hangi yönde havayı içeri çektiğini, hangi yönde havayı dışarıya attığını merak ediyorum. Bunu bilmemem komik gelebilir sizlere ama gerçekten bilmiyorum sürekli karıştırıyorum. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı