Corsair H110i Sıvı Soğutma çok sesli çalışıyor

Delpize

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
i7 9700K islemciye sahibim ve 5.0 GHz'de sabit bir sekilde calistiriyorum. Corsair H110i sivi sogutmam var fakat gercekten acayip bir sekilde fazla ses cikartiyor. Durduk yere surekli fan pompalarini bir arttirip bir azaltiyor. Gercekten kil oldum. Overclocktan anlayan arkadaslar bana Thermaltake floe riing 280'i onerdiler. Gercekten iyi oldugunu soyluyorlar, siz ne dusunuyorsunuz? Ve ne onerirsiniz?

@Delpize anakartı değişme, yeni nesil işlemciler geliyor. Aslında korkacak bir şey yok, işlemci sokumu yapmayacaksın zaten. Ekran kartını felan video izleyerek sökersin. Sadece acele etme yeter. Benim en çok merak ettiğim şu ses, temizliği dediğim gibi acele etmeden yavaş ve dikkatli yaptımı hicbir sorun çıkmaz.

Kesinlikle yapabilirsin. Ben aşağıda yazan sistemimi 3gün önce topladım daha yeni. Videoları izledim ve adım adım yaptım. Çok keyifli ve kolaydı. Anakartı aldığın zaman mail at yardımcı oluruz. [email protected]
Sistemin çok yeni ve güncel aslında erken bir upgrade

Pompa devir ayarı yapılıyor mu H110i'de? Ben eski sıvı soğutma da ayarı vardı pompa devrini yapıyordum ses kesiliyordu. Bios ekranından ayarını yapın (devir ayarlanabiliyorsa) ses kesilir.

Tabiki atarim, su an pek musait degilim fakat arkadaslar bir soru daha sormak istiyorum ve gercekten cok madur oldugum bir konu. Gecen senelerde topladigim bilgisayari rastgele birisine dizdirdim. 9700k, RTX 2080, h110i vs gibi parcalarim vardi genel olarak bahsedecek olursam. Simdi ben anakartimi ve sogutucumu degistirecegim fakat gercekten parcalari kime taktirtabilcegimi bilmiyorum. Ve sirf bu sebeple su anda diger sekmede acik olan urune elim satin ala gitmiyor. Korkum var. Genel olarak istedigim sey tum parcalarimin guzel bir sekilde takildigindan emin olunmasini ve yeni alacagim anakart ve sivi sogutununda guzel bir sekilde takilmasini istiyorum veya rica ediyorum. Bana bu konu hakkinda yardimci olur musunuz lutfen? Takim sirasinda da tum sorunu, tehlikeyi kabul ediyorum. @Lemi Galip @temmuzz @Safa-TR
Bazen pompalarda kavitasyon dediğimiz ses olabiliyor. Bu durumda çalışma esnasında tam tersine, tam sağına, tam soluna çevirmek gerekebiliyor. Pompa içine hava kaçıyor ve kabarcık yapıyor. Bu şekilde işlemler yaparak havayı radyatör kısmına almak gerekiyor. Denediğinizi yazmışsınız ama tekrar deneyin. Bu şekilde yaptığınızda pompadan efsane sesler çıkar korkmayın.

Şayet bu hareketler esnasında herhangi bir sıvı sesi gelmediyse ve ses gelmeye devam ediyorsa aralıksız pompayı montaj konumunda 3 gün çalıştırın. 3 gün kavitasyon için yeterli bir süre. Pompa zaten her zaman tam devirde çalışır. Artıp azalmaz. Artıp azalıyorsa sorun var demektir.

Dediklerimi uygulayın ortalama her pozisyonda yarım dakika tutun ve 3 gün açık bırakın. Ses devam ederse iade edin veya garantiye gönderin. Aöa videoyu gönderirseniz sesi bir tam dinlemekte fayda var.
@temmuzz MSI z390 a pro anakart kullaniyorum, yabanci siteleri ve overclock canavarlarini takip ederim ve genel olarak bu islerde 2 anakarti oneriyorlar. Asus Maximus XI Gene veya XI Apex. Bende bu sebeple gene ye gecmek istedim. Apexi bulamadim turkiyede. Yani yapmak istedigim sey genel olarak bu yeni anakarti takmak, H110i yerine thermaltake floe riing 280mm TT takmak, bilgisayari toplayali 1 sene oldu guzel bi temizligini yapmak ve tum kablolarini kontrol etmek. Sizce bunu daha once tecrubesi olmayan birisi yapabilir mi gercekten? @temmuzz @Lemi Galip
Yapabilirsiniz çok kolay. Kimseden yardım istemenize bile gerek yok. Her ürünün içinden detaylı açıklaması olan montaj rehberi çıkar. Onları uygulayın. Görsel olması açısından da 1-2 video izleyin. Hatta ben size kendi sistemimi topladığım videoyu atabilirim. Parça parça her bileşenin montajını 1 er dakikalık videolar şeklinde çekmiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı