Corsair H115i Açılışta "CPU Fan speed error detected" Hatası

sczhatnovia

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Computer Engineer
Arkadaşlar merhaba. Corsair h115i Extreme sıvı soğutma montajı hakkında sorum olacaktı. Bilgisayarı açılışında resimdeki hatayı alıyorum ve sıvı soğutma pompasını taktığım pinlerde diğer resimde. Sıvı soğutma pompasından gelen tek pinli kabloyu anakart üzerindeki w_pump yazan pine mi yoksa CPU_fan pinine mi takmam gerekiyor? Bir de kullandığım işlemcim i3 6100 ile oyunu açtığım zaman işlemci sıcaklığı 60 dereceye kadar çıkıyor onboard kullanıyorum. Sıvı soğutma radyatör fanları pompadan gelen kablolara bağlı. Kulandığım anakart Asus Maximus 8 Formula.

67227afd-e8af-4309-b805-d9ee0f344e37.jpg
a1bb072e-1365-4ab5-9883-3ceae5d2b5b4.jpg
f04c1ee4-45e6-4b35-9017-9a432f422e29.jpg

Pompanın girişini adı üstünde Pump çıkışına yapacaksın çoklayıcıyla birleştirilmiş radyatör fan girişini ise CPU fan çıkışına bağlayacaksın. Asıl sorununa gelirsek soğutucunun SATA ve USB bağlantılarını yaptın mı?

Pompanın girişini adı üstünde Pump çıkışına yapacaksın çoklayıcıyla birleştirilmiş radyatör fan girişini ise CPU fan çıkışına bağlayacaksın. Asıl sorununa gelirsek soğutucunun SATA ve USB bağlantılarını yaptın mı?

Ya bu pump girişinden söküp cpu fan girişine bağladım hata düzeldi. İşlemci ısısı sürekli 60 derece ile 45 derece arasında devam ediyor oyuna girdiğim zaman. Boştayken de 35-55 derece arasında normal mi bu değerler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    53,8 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Uygulamada görüyorsan bağlantıda problem yok demektir. Ancak internetten baktığımda çift fan görünüyor senin soğutman. Orada tek fan görünüyor. Fan bağlantılarını kontrol et istersen.

Uygulamada görüyorsan bağlantıda problem yok demektir. Ancak internetten baktığımda çift fan görünüyor senin soğutman. Orada tek fan görünüyor. Fan bağlantılarını kontrol et istersen.

yok zaten çift fan olarak gözükmüyor tek fan olarak görünüyor

Tamam bende de çift fanlı var. Bende fanlar ayrı ayrı görünüyor tek değil.

Benimkinde Y kablo tarzı vardı. Yani 2 fan girişi var ancak tek çıkış var. Çıkışı da zaten anakarta bağlıyorsun.

Benimkinde Y kablo tarzı vardı. Yani 2 fan girişi var ancak tek çıkış var. Çıkışı da zaten anakarta bağlıyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

10:40 da corsair link den bakıyor tek fan var. Aynısı zaten sıvı soğutma bloğundan y tarzında kabloda 2 tane pin var fanları buna bağladım sende nasıl 2 tane görünüyor anlamadım doğrusu.

Birazdan atarım fotoğrafını bro.
Benim böyle görünüyor. 2 fanı da ayrı ayrı kontrol edebiliyorum.

Dosya Ekleri

• 1559840647662.png
    1559840647662.png
    553,9 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı