Corsair H115i Pro RGB Platinum Push&Pull Yapımı

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Merhaba, aşağıdaki sisteme sahibim. Corsair sıvı soğutucumu mecbur ön tarafa bağlamak zorundayım. Ancak bu şekilde içeri temiz hava girişi sağlanmıyor ve ekran kartını aşırı derecede ısıtıyor. Yan taraftaki temperli cam bile sıcacık oluyor. 75-80 derecenin altına inmiyor. Diyeceksiniz ki bu sıcaklık değerleri normal. Evet normal ancak sıvı soğutmayı takmadan önce daha serin çalışıyordu. Benim yapmak istediğim ise radyatörün arkasına 2 adet 140mm fan bağlayıp push&pull şeklinde çalıştırırsam ekran kartına ve kasa içerisindeki hava akışına etkisi olur mu? Ayrıca sıvı soğutucu içerisinden çıkan fanlardan nereden bulabilirim? Bir çok yere baktım ancak bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

* Anakart: MSI X470 Gaming Pro Carbon
* İşlemci: AMD Ryzen 2700X,
* CPU Soğutucu: Corsair H115i RGB Platinum
* RAM: Kingston HyperX Fury DDR4
* 2400Mhz @2666MHZ
* Ekran kartı: MSI RTX 2070 GamingZ
* Monitör: Viewsonic VP2768
* Kasa: NZXT H500i
* Güç kaynağı: Corsair RM750x
* M2 SSD: Samsung 960 EVO 250GB
* SSD: Kingston HyperX Fury 120GB
* HDD: Seagate 2TB ST2000DM001

Dosya Ekleri

• 20190511_221520.jpg
    20190511_221520.jpg
    2,1 MB · Görüntüleme: 159
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Soğutucunun içinden çıkan fanlar Corsair ML140 RGB fanları, bağlantı direk Amazon sayfasına yönlendiriyor. Fakat şöyle bir durum var ki; 3 fanlı bir ekran kartı H500 içinde olduğu sürece 240 veya 280 mm'lik bir AIO ile push/pull yapmak imkansız :(

Benzer şartlar altında push/pull denemediğim için etkisi olur mu ya da olmaz mı hakkında yorum yapamıyorum.

Bende cooler master masterliquid lite 240 sıvı soğutucu var ön tarafta konumlandırdım bende önünde 12cm 1200rpm 2 tane fan arkasında ise 12cm 2000rpm 2 tane fan var rx 580 8gb ekran kartım boşta 50 53 derece yük altında 70 77 derece.

Bende cooler master masterliquid lite 240 sıvı soğutucu var ön tarafta konumlandırdım bende önünde 12cm 1200rpm 2 tane fan arkasında ise 12cm 2000rpm 2 tane fan var rx 580 8gb ekran kartım boşta 50 53 derece yük altında 70 77 derece.
Kasanız nedir?

Şuan idarelik böyle bir şey yaptım elimde 2 adet 120mm fan vardı eski kasam dan kalan onları üzerine tutturdum. Bakalım ufakta olsa işe yarayacak mı bakalım. Aslında Kasanın Kırmızı kablo saklayıcı aparatını çıkarttığım zaman radyatöre çok rahat 140mm fan takılabilir. Ama onu çıkartıp düzeni bozacak kadar etki eder mi bilmiyorum. Şuan tam ekran kartı hizasına 120mm fan taktım bakalım ne kadar etki edecek. Biraz derme çatma oldu :)
Selamlar. Soğutucunun içinden çıkan fanlar Corsair ML140 RGB fanları, bağlantı direk Amazon sayfasına yönlendiriyor. Fakat şöyle bir durum var ki; 3 fanlı bir ekran kartı H500 içinde olduğu sürece 240 veya 280 mm'lik bir AIO ile push/pull yapmak imkansız :(

Benzer şartlar altında push/pull denemediğim için etkisi olur mu ya da olmaz mı hakkında yorum yapamıyorum.

Şuan idarelik böyle bir şey yaptım elimde 2 adet 120mm fan vardı eski kasam dan kalan onları üzerine tutturdum. Bakalım ufakta olsa işe yarayacak mı bakalım. Aslında Kasanın Kırmızı kablo saklayıcı aparatını çıkarttığım zaman radyatöre çok rahat 140mm fan takılabilir. Ama onu çıkartıp düzeni bozacak kadar etki eder mi bilmiyorum. Şuan tam ekran kartı hizasına 120mm fan taktım bakalım ne kadar etki edecek. Biraz derme çatma oldu :)
75 80 derece sıcaklık çokta fazla değil rtx 2070 gibi güçlü bir kart için okadar kafaya takılacak bir durum yok bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı