Corsair H150 RGB alınır mı?

Almrtylc

Decapat
Arkadaşlar sıvı soğutma alacağım geleceğe dönük düşünüyorum, birkaç modele baktım yeni olan bu modele gözüm takıldı incelemeyi de gördüm benim için sessizlik ve performans ön planda.
Corsair H150 RGB modeli nasıldır, alınır mı? 1600-1700₺ bandında başka marka model öneriniz var mı?

Ürünü kullanmadım ama en azından ne almaman gerektiğini söyleyebilirim.
Cooler Master Masterliquid ML360 kullanıyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum, fanları aşırı gürültülü olduğu için ayrıca fan alarak çözebildim. Araştırmalarıma göre diğer kullanıcılarda sesten rahatsızlar.

Cooler Master Master Liquid Pro 240 kullanıyordum. Radyatör sızıntı yaptı. Uzun araştırmalar sonucunda RGB takıntım olmadığı için Arctic Liquid Freezer II 240 satın aldım. Öyle bir soğutucu ki hayran kalmamak elde değil ara sıra kasanın içinden izliyorum :) 6700K Stok 4.0 gHz işlemcimi 4.8 gHz'e OC yaptım. Güvenli voltaj limiti 1.35V olmasına rağmen anakart otomatik 1.4V'a çıkartıyor ara sıra. Buna rağmen 2 saat 40 dakikalık işlemci stress testinde 64 dereceyi geçmedi. Idleda Chrome' da gezinirken 19-33 derece arasında. İlle RGB istiyorum diyorsanız RGB versiyonu da var. Corsair iyi bir marka bir şey diyemem ancak. CM, Corsair kullandım parasının hakkını veren en iyisi Arctic. Ayrıca 240mm dediğime bakmayın ihtiyacınıza göre 360'lık da alabilirsiniz ancak 240'lık çok çok işinizi iş görecektir. Ben normalin üzerinde OC yaptım ve çok memnun kaldım. Not: firma reklamı içermemekte olup, görüşlerim tamamen objektif test sonuçlarına dayanmaktadır.

Corsair bu konuda en kaliteli ürün yapan firmalardan biridir. Fakat H150 yerine H150i tercih ederim. H150'lerde SP fan H150'i serisinde ML fan var. Tabii ki ML fanlar daha iyi.

Ayrıca Corsair'ler USB Header bağlantılı olduğu için iyi bir fan yönetim deneyimi sunan ürünlerdir.

Corsair bu konuda en kaliteli ürün yapan firmalardan biridir. Fakat H150 yerine H150i tercih ederim. H150'lerde SP fan H150'i serisinde ML fan var. Tabii ki ML fanlar daha iyi.

Ayrıca Corsair'ler USB Header bağlantılı olduğu için iyi bir fan yönetim deneyimi sunan ürünlerdir.
ML fanlar çok sesli hocam. En azındna benim için öyleydi. Youtube' da bir video var ML fanların sesine ilişkin. Hem kasada hem de radyatörde zamanında kullandım. Ayrıca Arctic tek CPU slotuna bağlayınca bütün sistemi çalıştırıyor, VRM fanı, radyatör fanları ve pompayı. Çok rahat kurulum ve çalıştırma.

ML fanlar çok sesli hocam. En azındna benim için öyleydi. Youtube' da bir video var ML fanların sesine ilişkin. Hem kasada hem de radyatörde zamanında kullandım. Ayrıca Arctic tek CPU slotuna bağlayınca bütün sistemi çalıştırıyor, VRM fanı, radyatör fanları ve pompayı. Çok rahat kurulum ve çalıştırma.
5800x işlemcimde Corsair H115i
3700x işlemcimde Arctic Freezer 280mm kullanıyorum.

Arctic evet malzeme vs kaliteli ürün zaten bunu bilerek aldım fakat Corsair ile kıyaslanamaz. Benim için en önemli unsur olarak radyatör sıvı sıcaklığı ölçümlemesi yok ki o dönemler bu konuda farkındalığım olmadığı için Arctic almıştım 2. PC'ye. Şuan olsa kesinlikle almam USB Header olmayan bir sıvı soğutma.

Ayrıca ML fanlar hiç bir zaman yüksek devirde çalışma ihtiyacı duymuyor kasamda sıvı soğutmam dahil 6 tane ML fan takılı bir ses problemim yok açıkçası.

Kasa Air 540 ön panel 2 140 MM, sıvı soğutma 2 140 MM, arka panel 1 140 MM ve SSD bölümü 120 MM.

Ben H100 RGB modelini kullanıyorum kasamda. Çok taze piyasaya çıkmış bir ürün ve Corsair'in ilk F/P soğutma ürünü diyebilirim :) Pompanın sesi kasanın içinde kayboluyor gidiyor. Gece artık ertrafta hiç ses olmayınca ve özellikle duymaya çalıştığında çok az hissediyorsun sesi.

Diğer modelleri bilemem ama bu modelde iCue yazılımına veya Corsair Hub'ına ihtiyacın yok. Direkt kasa kontrolcüne veya anakartına bağlıyorsun pompa ve fanların RGBsini.

Fanları da sessiz ve yeterli. Bu fanlarad özellikle güçten çok daha uzağa üfleyebilme özelliği var. Bende hali hazırda 3'lü HALO MF fan seti olduğundan sıvı soputucudan çıkan fanları kasanın önüne monteledim. Bu sayede içeride taze havaz daha ilerye ulaşıyor. Kasanın ambiyasns ısısı neredyse yarı yarıya düştü kule soğutucudan sıvı soğutucuya geçince. Corsair fanlarının da etkisi var tabiiki.

2021-12-07 18.21.21.jpg
2021-12-07 18.16.39.jpg

Diğer modelleri bilemem ama bu modelde iCue yazılımına veya Corsair Hub'ına ihtiyacın yok. Direkt kasa kontrolcüne veya anakartına bağlıyorsun pompa ve fanların RGBsini.
İşte bu ne kadar doğru? Bu tamamen ucuz model üretimi için yapılmış bir özellik kısma yöntemi. Hatta belki Chip tedarik sıkıntısının etkisi bile denebilir. Şahsen USB Header olmadıktan sonra 1500 TL vermem.

İşte bu ne kadar doğru? Bu tamamen ucuz model üretimi için yapılmış bir özellik kısma yöntemi. Hatta belki Chip tedarik sıkıntısının etkisi bile denebilir. Şahsen USB Header olmadıktan sonra 1500 TL vermem.
Bu arada fanlar ve pompanın bağlantı noktaları normalde Corsair Hub için. Anakartın 3'pin girişi için kutudan ekstra çevirici çıkıyor. Zatan F/P amaçlı bir ürün olduğnunu belirtmiştim. Corsair Hub'a bağımlı olmamak benim işime geliyor. Kullanmak istemeiğim bir şeye para vermemiş olmak bence daha mantıklı. He dersen ki bende tüm ürünler corsair, o zaman usb hub'ının keyfini yazılım animasyonlarının avantajlarını tabii ki kullanmalısın.

Geri
Yukarı