Corsair H150 RGB pompa RGB bağlantısı nasıl yapılmalı?

Taner Ürün

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Corsair H150 RGB 360mm.

1 hafta önce topladığım sistemde montajlamayı yaptım. Sıvı soğutmanın fan RGB'lerini kutudan çıkan çoklayıcılar ile sağladım. Ve 3pin girişli RGB girişini kasamın kontrolcüsüne taktım. Fan girişlerini ise CPU_FAN, cpu_opt ve CHA_FAN1 girişlerine bağladım. Pompanın girişini aio_pump RGB'sini ise rgb_header1 girişine yaptım. Sorunsuz çalışıyordu. Bugün ise kablolari toplamak için tekrar söktüm ve baştan yaptım. Ama bu sefer fan girişlerini CPU_FAN ve cpu_opt'den çıkararak anakartın altında olan CHA_FAN2 ve CHA_FAN3 girişlerine yaptim. Kasayı çalıştırdiğımda fanlar ve RGB'leri çalışıyor ama Pompa'nın RGB'leri ne yaptıysam yanmadı. Çözümünü bilen yardımcı olabilir mi?

Tüm fanları farklı pinlere bağlaman bence doğru değil, çoklayıcı ile hepsini tek bir girişe bağlasan daha iyi BIOS'ta ayar yapmak istediğinde hepsi tek profilde olur böylece.

Dediğim şeyi tekrar yapıp bakar mısın? Soğutucu iCUE destekli olması lazım. RGB bağlantısının fiziksel olarak stabil olduğuna emin ol ve iCUE'dan bi' kontrol et derim.

Tüm fanları farklı pinlere bağlaman bence doğru değil, çoklayıcı ile hepsini tek bir girişe bağlasan daha iyi BIOS'ta ayar yapmak istediğinde hepsi tek profilde olur böylece.

Dediğim şeyi tekrar yapıp bakar mısın? Soğutucu iCUE destekli olması lazım. RGB bağlantısının fiziksel olarak stabil olduğuna emin ol ve iCUE'dan bi' kontrol et derim.
Zaten sadece soğutmanın Fan bağlantılari anakart üzerinde Fan Rgb'leri ise çoklayıcıdan kasanın kontrolcüsünde.

408123965_6627779507330680_8768427066012068357_n.jpg

Arkadaşlar sorunu çözdüm, sorunumuz bu kabloymuş. Aslında kabloda da sorun yok, işin arka planında elektrik yatıyor. Bu kablolar birbirine seri bağlantı ile bağlanmış, 4 tane çıkışı var, eğer sıralarından birisine bir şey bağlamazsanız sonraki portlara elektrik gitmiyor. 1,2,3 numaraları zaten bağlamıştım ancak 4 numarada sadece 3 pin olduğu ve pompanın 4 pinli olduğunu görünce bir yanlışlık olabileceğini düşünmüştüm, hatta sonradan takmaya yeltendim de ancak girişte biraz zorlayınca bir şeyler yanlış sanki diye düşündüm. Sonradan bir cesaretle dedim seri bağlıysa başka da yolu yoksa bu iş böyle olacak, zorlayıp soktum ve çalıştı şu anda arkadaşlar. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

408142789_6627820790659885_8051770097063834540_n.jpg

Yorumu yanlış yere yazdım ama burası içinde hortlamış bir çözüm oldu. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı