Corsair H45 vızıltı sesi

Üstad,,, ben Corsair H45 'i 1 ay kadar önce satın aldım bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine...(istediğim verimi alamadım cpuya delid yapıcam ve bakır kapakla deniycem sıvı metal macunla...) Corsair'i aldığımda tüm kurulum videolarını da izledim...Kullanma kılavuzuna da baktım....ilk kurduğum zaman gayet stabil çalışıyordu ve ses yoktu...3 Pinli olanı kılavuzdada belirttiği şekilde CPU fana diğer 4 lü kabloyu kasa fan kısmına taktım...taktığımdan beri radyatörü yani pompası 4000 küsür seviyesinde iken fanı 1500-2200 seviyelerinde çalışıyordu...Ancak bir kaç haftadır radyatörden yani pompasından vızıltı deyin, uğultu deyin cızırtı deyin acayip rahatsız edici bir sesi var...garantiye gönderdim boğaziçi bilgisiyara her türlü testi yaptık sıkıntı yok dediler...ben cızıltı sesinin devam ettiğini acayip rahatsız ettiğini de belirttim, video çekin bi bakalım olmadı tekrar gönderin dediler...bence senin ürün de de sıkıntı var hocam istersen garanti firması boğaziçi bilgisayar ise bir ara görüş derim...bir kaç yıl önce alanların ürünleri sağlam ancak bizim aldığımız sonraki parti ürünlerinde belki üretim hatası olabilir...

Bir çok kişinin kurulum videolarına baktım...kimisi 3 pin kablosunu kasa-sistem fanına takıp kullananda var orjinal takıp kullananda var...sesi o kadar rahatsız ediyorki kulağımda kulaklık bile takılı iken sesi çok rahat duyuyorum...içeri çay almaya gidiyorum inanın mutfaktan gelirken bile sesi geliyor...Böyle olunca daha sonra her iki kabloyuda sistem fan kısmına taktım şu an ses yok ama radyatör pompasına biostan baktığımda 4000 küsür RPM de değilde 3000 RPM lerde çalışıyor...nasıl olucak bilmiyorum artık...
Ve üstad bugün boğaziçi bilgisiyar ile görüştüm iade-değişim raporu düzenlemişler... ya aynısından alıcam veya H100X modeli var onu da alabilirim...

Son düzenleme:
Cevabınız için çok teşekkürler internette de birçok kişi bu konudan sıkıntılı voltajını düşürenler vs. var. Bende BIOS ayarlarından pompa hızını 3300 RPM civarlarına çektim böyle olunca ses kesiliyor. Amazon üzerinden almıştım olmazsa orayla bir iletişime geçeyim.

Cevabınız için çok teşekkürler internette de birçok kişi bu konudan sıkıntılı voltajını düşürenler vs. var. Bende BIOS ayarlarından pompa hızını 3300 RPM civarlarına çektim böyle olunca ses kesiliyor. Amazon üzerinden almıştım olmazsa orayla bir iletişime geçeyim.
Üstadım benimde denemediğim şey kalmamıştı. Valla boğaziçi bilgisayarla görüş sende inş kabul ederler.. öncelik seri numarayı soruyorlar seri numarası firmaya bildirilen cihazlar listesinde ise gönderebiliyorsun...Şükür ben şimdi H100X aldım iade etmeyin üstüne 100-200 vereyim dedim kabul ettiler...H100X geldi taktım kasaya...Ali expresten bakır CPU kapak da aldım 60 TL 'ye işlemceyi sıvı metalle uygulayım H100X i o şekilde çalıştırıcağım inş...

Üstadım benimde denemediğim şey kalmamıştı. Valla boğaziçi bilgisayarla görüş sende inş kabul ederler.. öncelik seri numarayı soruyorlar seri numarası firmaya bildirilen cihazlar listesinde ise gönderebiliyorsun...Şükür ben şimdi H100X aldım iade etmeyin üstüne 100-200 vereyim dedim kabul ettiler...H100X geldi taktım kasaya...Ali expresten bakır CPU kapak da aldım 60 TL 'ye işlemceyi sıvı metalle uygulayım H100X i o şekilde çalıştırıcağım inş...
Ben de iade ettim hocam Amazon TR'den almıştım gönderdim direkt iade aldılar zaten iyi oldu. Yerine MSI MAG CoreLiquid 240r aldım. 870'e.

Çok sevindim üstadım... Hayırlı olsun bu arada... Corsair H45 kalmamış, bende az bir farklı Corsair H100X aldım. Ali expresten bakır kapak geldi. 80 TL'ye de Boss Bilişimden Thermal Grizzly Conductonaut sıvı metal macun almıştım. Valla işlemci o şekilde delid yaptım... Şimdi i7-4790K işlemci 4.7 GHZ'de streste 55 dereceyi geçmiyor hocam... Senin aldığın MSI MAG CoreLiquid 240r çok iyi çıkar inş...Güle güle kullan....

Geri
Yukarı