Corsair HD120 alınır mı?

Ctnnali

Hectopat
Herkese iyi günler. Cooler Master MB520 kasam ve Masterliquid ML240L sıvı soğutmam var. Radyatör dahil 6 adet fan değişikliği yaptım. Malum Cooler Master fanlar çok ses yapıyor. Ses problem değil fakat onlar resmen uğultu yapıyor. 3 adet SP120 aldım ve bir adet egzoz fani iki adet de yukarıya radyatöre taktım. Çok memnunum.
Ön tarafa ise aerecool orbit RC aldım. Üzerinde 54 cfm yazmasına rağmen pek memnun kalmadım soğutmadan. Fanlar inanılmaz sessiz ama sessiz yapacaz derken performansdan ödün vermişler.
Bir oyunu oynarken sistemim eskiden sabit ısıda kalırdı şu an ısı zamanla artıyor kasanın içine yeterli hava akışı gelmediğini düşünüyorum.
Bu sebepten ön tarafa HD120 almayı düşünüyorum. 3 adet set alsam, çok sesli midir? Aldığım zaman radyatörde HD120 olması mı iyidir yoksa SP 120 olması mi iyidir?
Son olarak HD120 fanlar Note Pro kontrolcü olmadan argb olmuyor sanırım. Kutusundan çıkan kontrolcü ile (SP120 gibi) çok az efekt veriliyor diye biliyorum. Bu konuda beni bilgilendirebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler. Cooler Master MB520 kasam ve Masterliquid ML240L sıvı soğutmam var. Radyatör dahil 6 adet fan değişikliği yaptım. Malum Cooler Master fanlar çok ses yapıyor. Ses problem değil fakat onlar resmen uğultu yapıyor. 3 adet SP120 aldım ve bir adet egzoz fani iki adet de yukarıya radyatöre taktım. Çok memnunum.
Ön tarafa ise aerecool orbit RC aldım. Üzerinde 54 cfm yazmasına rağmen pek memnun kalmadım soğutmadan. Fanlar inanılmaz sessiz ama sessiz yapacaz derken performansdan ödün vermişler.
Bir oyunu oynarken sistemim eskiden sabit ısıda kalırdı şu an ısı zamanla artıyor kasanın içine yeterli hava akışı gelmediğini düşünüyorum.
Bu sebepten ön tarafa HD120 almayı düşünüyorum. 3 adet set alsam, çok sesli midir? Aldığım zaman radyatörde HD120 olması mı iyidir yoksa SP 120 olması mi iyidir?
Son olarak HD120 fanlar Note Pro kontrolcü olmadan argb olmuyor sanırım. Kutusundan çıkan kontrolcü ile (SP120 gibi) çok az efekt veriliyor diye biliyorum. Bu konuda beni bilgilendirebilecek var mı?
Bir fikrim yok ama SP120 ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum. Gerçekten fiyatını hakediyor mu? Soğutması iyi mi? Corsair Carbide Spec Delta RGB kasasında bu fanlar kullanılıyor sanırım, efektleri neredeyse aynı.

Bir fikrim yok ama SP120 ile ilgili birkaç soru sormak istiyorum. Gerçekten fiyatını hakediyor mu? Soğutması iyi mi? Corsair Carbide Spec Delta RGB kasasında bu fanlar kullanılıyor sanırım, efektleri neredeyse aynı.
Hocam 3 pinli olması dışında dez avantajı yok. Ses kişisel bir şey ama bence gayet sessizler. Son devirde biraz ses yapıyorlar. Efektler konusunda pek memnun değilim. Ama buzlu şeffaf yapısı renkleri hoş gösteriyor.
Hd120 konusunda yardımcı olacak arkadaş çıkmayacak sanırım

Son düzenleme:
Yarı fiyatına bulmuşsun. Üründe fiziki deforme yoksa iyice kontrol edip alınabilir.
Kapalı kutu olarak alıyorum hocam. Fakat bir şeyi merak ediyorum. Ben kutusundan çıkan kontrolcü ile fazla efekt verilmediğini gördüm videolarda. Aynı anda farklı renkler yakmak için yani adreslemek için node pro mu almam lazım illa? Birde dediğim gibi bunları ön tarafa mi takayım yoksa sp 120 lerin yerine radyatöre mi takayım?

SP120'den memnunsan hiç değiştirme öne tak. Diğer soruna gelirsek HD120 ilk RGB fanlardan birisi daha sonradan çıkan LL120, QL120 kadar efekte sahip değil. Hariçten Node Pro'ya masrafa girmektense dahili Node Pro olan LL120 alsan daha iyi olur. Karar verirken bu dediklerimi göz önüne al. HH120'yi satan kişi ya çok hesaplı alıp kâr edecek ya da daha yenilerinin çıktığının farkına vardığı için kullanmadan satıyordur.

Son düzenleme:
SP120'den memnunsan hiç değiştirme öne tak. Diğer soruna gelirsek HD120 ilk RGB fanlardan birisi daha sonradan çıkan LL120, QL120 kadar efekte sahip değil. Karar verirken bunu göz önüne al. Satan kişide ya çok hesaplı alıp kâr edecek ya da daha yenilerinin çıktığının farkına vardığı için kullanmadan satıyordur.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim hocam. Sp120 den çok memnunum o zaman onlar üstünde kalsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı