Corsair HS 35 Mikrofon Sorunu

AntiMadde

Decapat
Daha fazla  
İyi günler, forumda birçok kişinin öneriyor olduğunu gördüğüm ve indirimde denk gelerek 280 liraya geçen hafta aldığım Corsair HS 35'in mikrofonu ile ilgili sorun yaşıyorum. Discord sertifikalı vs. diyor mikrofona ancak Discord'ta arkadaşlarım sesimin arada patladığını, çok da iyi olmadığını söylüyor. Önceki kulaklığım HP Pavilion Gaming 600 idi Online eğitim nedeniyle anneme verdiğim için bunu aldım ama onun sesinin daha iyi olduğunu söylüyor arkadaşlar. Acaba benim gözden kaçırdığım bir ayar vs. mi var? Yardımlar için şimdiden teşekkür.

Bende hs35 yeni aldım. Aynı şekilde senin gibi geri dönüşler aldım. Kırma derecesine geldim artık o kadar deli oldum. Mikrofonun karşıya verdiği ses berbat hatta kelimeleri yutuyor tam iletmiyor bazen ne denediysem bir türlü ayarlayamadım. Ayrıca bende mikrofon kapatma düğmesine bastığımda karşı tarafa cızırtı sesi veriyor.

Bu kulaklığın mikrofonunun sesi normalde az geldiği için büyük ihtimalle ağzına yaklaştırıyorsundur ve o yüzden patlama yapıyordur. İyi bir markanın nispeten ucuz ve giriş seviye bir kulaklığı olduğundan dolayı hem malzeme kalitesinden hem de mikrofon süngeri gibi ekstra içerikten mahrum bırakılmış bir kulaklık. Patlama sorununu çözmek için bilgisayardaki ses sürücüsünden mikrofon desibel ayarını +20'ye getirmen ve mikrofonu da ağzından uzaklaştırarak kullanman gerekiyor.
Aynı kulaklığı kullanıyorum ve bendeki ses sürücüsünde mikrofon ayarları görseldeki şekilde. Desibeli +20 yapınca kulaklıkta dip ses olmaya başlıyor. O sesi "oynatma ses seviyesi" ayarını en kısık ayara getirerek çözüyorum. Gürültü tutma ve akustik eko iptali ayarları da oyun-müzik sesinin karşıya gitmesini engelliyor.

1.jpg

Bu kulaklığın mikrofonunun sesi normalde az geldiği için büyük ihtimalle ağzına yaklaştırıyorsundur ve o yüzden patlama yapıyordur. İyi bir markanın nispeten ucuz ve giriş seviye bir kulaklığı olduğundan dolayı hem malzeme kalitesinden hem de mikrofon süngeri gibi ekstra içerikten mahrum bırakılmış bir kulaklık. Patlama sorununu çözmek için bilgisayardaki ses sürücüsünden mikrofon desibel ayarını +20'ye getirmen ve mikrofonu da ağzından uzaklaştırarak kullanman gerekiyor.
Aynı kulaklığı kullanıyorum ve bendeki ses sürücüsünde mikrofon ayarları görseldeki şekilde. Desibeli +20 yapınca kulaklıkta dip ses olmaya başlıyor. O sesi "oynatma ses seviyesi" ayarını en kısık ayara getirerek çözüyorum. Gürültü tutma ve akustik eko iptali ayarları da oyun-müzik sesinin karşıya gitmesini engelliyor.

Eki Görüntüle 766826

Konuya açtığım gün yorum gelmeyince ümidi kesmiştim. Mikrofonu çene altına getirerek bir nebze aştım ama sizin attığınız şeyleri de deneyeceğim, tşk.

Konuya açtığım gün yorum gelmeyince ümidi kesmiştim. Mikrofonu çene altına getirerek bir nebze aştım ama sizin attığınız şeyleri de deneyeceğim, teşekkürler.

Sorunu çözdünüz mü bende bügün aldım kulaklığı ama mikrofonu gerçekten sesi kötü alıyor cevaplarsanız sevinirim.

Hortlatmış gibi olacağım belki ama uzun zamandır kullanıyorum kulaklığı çok iyi ve hoş kulaklık mikrofon konusunda bir sıkıntı yaşamadım akustik eko iptali yapamayı unutmayın ses gidiyorsa videoların patlama ve üflemeleri algılıyor ise Mimozaavm Yaka Mikrofon Süngeri Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bunu alabilirsiniz HS35 için uyumlu bir sünger üflemeleri ve patlamaları direk kesiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı