Çözüldü Corsair HS35 mikrofon sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe10

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Salihli/Manisa
Daha fazla  
Kulaklığı yeni aldım. Ses kaydını 2 laptoptan yaptım bir de telefondan yaptım birinci laptop MSI GV72 8RC ikinci laptop Monster Abra A5 v10.2. telefon olarak da iPhone 6 üzerinden ses kaydı yaptım.

Monster laptoptaki ses kaydında arkadan çok ciddi derecede fuuuuvvvv diye ses geliyordu kısacası dip ses vardı.

MSI laptoptaki ses kaydında dip ses yok denecek kadar azdı ama ses biraz bozuk gibiydi.

Telefondaki ses kaydında ise her şey mükemmeldi.

Bilgisayarlara iCUE indirdim fakat sadece Corsair Harpoon adlı mouseumu gördü kulaklığımı görmedi.

Telefondaki mikrofon performansını bilgisayarda da yaşamak istiyorum ne yapmalıyım?

iCUE programında neden kulaklığımı görmüyor onu da anlamadım bunu nasıl çözebilirim?

Kulaklığı aldığım site: Gittigidiyor Corsair HS35

Çözüm
@OziBey Realtek ses sürücülerini kaldırıp tekrar kurdum, sorun büyük ölçüde çözüldü. Hala telefonda daha iyi kayıt yapıyor ama. Kulaklığın kendi ses kartı olmadığı için takılı olduğu cihazın ses kartını kullanıyor, telefondaki ses kartı belki daha iyi olduğu için daha iyi ses elde ediyorum diye düşünüyorum. Sorununuzu büyük ihtimalle bir USB ses kartı çözecektir diye tahmin ediyorum.
Tabii.

Peki kulaklığı buna bağladığınız zaman bir ses kalitesi farkı oluyor muydu sadece mikrofon kalitesi mi değişiyordu ?

Sizde de İCUE'de görmeme problemi varmıydı? Ses kartı alınca artık görüyor muydu?

Peki kulaklığı buna bağladığınız zaman bir ses kalitesi farkı oluyor muydu sadece mikrofon kalitesi mi değişiyordu?

Sizde de ICUE'de görmeme problemi var mıydı? Ses kartı alınca artık görüyor muydu?

Şöyle ben kulaklığı ICUE'de hiç görmedim evet. Şimdi denedim yine görmüyor kulaklığı ama en azından kullanabiliyorum. Ses kalitesi açısından ilk halini pek kullanmadım bile benim kasamda olan bir problem var. Kasanın jak girişine taktığım zaman kulaklığımdan tiz bir cızırtı sesi yapıyor o yüzden fazla denemedim zaten. Bundan önce G230 kullanıyordum G230 bundan kat kat iyi onu diyebilirim. Ses kalitesine gelince şu an ilk izlenimlerim açıkcası pek memnun etmedi...Kullanabildiğim kadar kullanmaya çalışacağım.

Kulaklığı yeni aldım. Ses kaydını 2 laptoptan yaptım bir de telefondan yaptım birinci laptop MSI GV72 8RC ikinci laptop Monster Abra A5 v10.2. telefon olarak da iPhone 6 üzerinden ses kaydı yaptım.

Monster laptoptaki ses kaydında arkadan çok ciddi derecede fuuuuvvvv diye ses geliyordu kısacası dip ses vardı.

MSI laptoptaki ses kaydında dip ses yok denecek kadar azdı ama ses biraz bozuk gibiydi.

Telefondaki ses kaydında ise her şey mükemmeldi.

Bilgisayarlara iCUE indirdim fakat sadece Corsair Harpoon adlı mouseumu gördü kulaklığımı görmedi.

Telefondaki mikrofon performansını bilgisayarda da yaşamak istiyorum ne yapmalıyım?

iCUE programında neden kulaklığımı görmüyor onu da anlamadım bunu nasıl çözebilirim?

Kulaklığı aldığım site: Gittigidiyor Corsair HS35
Reis ben de aynı kulaklığı aldım masaüstü bilgisayardan çok sıkıntı yaşıyorum sen neler yaptın?

@OziBey Realtek ses sürücülerini kaldırıp tekrar kurdum, sorun büyük ölçüde çözüldü. Hala telefonda daha iyi kayıt yapıyor ama. Kulaklığın kendi ses kartı olmadığı için takılı olduğu cihazın ses kartını kullanıyor, telefondaki ses kartı belki daha iyi olduğu için daha iyi ses elde ediyorum diye düşünüyorum. Sorununuzu büyük ihtimalle bir USB ses kartı çözecektir diye tahmin ediyorum.

Çözüm

Teşekkür ederim sürücüleri tekrar kurmayı deneyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı