Corsair HS35 splitter önerisi

Onurkopuz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Corsair HS35 adlı ürünü inceledikten sonra satın aldım fakat sonradan gördüm ki y splitter ekstra olarak almak zorundayız.
Öncelikle anlamadığım için bu ses sistemlerinden şunu sormak istiyorum benim şu an kullandığım JBL kulak içi kulaklığımı kasanın ön tarafına takınca hem ses hem mikrofonu çalıştırabiliyor tek jack ile bu HS35 içinde geçerli olur mu? Eğer olmuyorsa ses kalitesini bozmayan bir y splitter önerebilir misiniz?
Benzer konulara baktım sonuca ulaşmış bir konu yoktu bu yüzden yeniden sorma gereği duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızda kombo jak varsa oraya takıp hem kulaklık kısmını, hem mikrofon kısmını kullanabilirsiniz. Çift ise, teki çift yapan adaptörlere ihtiyacınız var. Yani Y splitter.

Siyah HS35 ise ayırıcı kutudan çıkmakta.

Evet, kasanızda tek jak girişi bulunuyorsa hem mikrofonu hem hoparlörü tek jakta bağlayabilirsiniz.

Not: Aldığınız HS35 eğer siyah ise dönüştürücü içinden çıkıyor.
Kasanızda kombo jak varsa oraya takıp hem kulaklık kısmını, hem mikrofon kısmını kullanabilirsiniz. Çift ise, teki çift yapan adaptörlere ihtiyacınız var. Yani Y splitter.

Siyah HS35 ise ayırıcı kutudan çıkmakta.
Kasamın resmi budur dediğiniz kombo giriş bu sanırım.

Dosya Ekleri

• 5d319bb0db97b_500.jpg
    5d319bb0db97b_500.jpg
    12,3 KB · Görüntüleme: 55
Siyah modeli mi? Eğer siyah modeli ise içinden dönüştürücü çıkıyor. Benim hatırladığım kadarıyla kasanın üstündeki ses çıkışı değil de anakartın portlarındaki ses çıkışlarına kulaklığı takarsanız daha iyi ses elde edersiniz. Yanlışsam uyarın lütfen.

Siyah modeli mi? Eğer siyah modeli ise içinden dönüştürücü çıkıyor. Benim hatırladığım kadarıyla anakartın portlarındaki ses çıkışlarına kulaklığı takarsanız daha iyi ses elde edersiniz. Yanlışsam uyarın lütfen.

Aslında kullanılan malzeme iyiyse böyle bir sorun olmaması gerekiyor, ama kasa ön panelinden anakarta gidene kadar kasa içerisinden geçeceği için seste EMI noise denilen bozulma/cızırtı/dipses (artık ne isim verirsen) gibi sorunlar oluşabiliyor. Böyle bir sorun varsa anakart üzerinden bağlamak bu sorunu çözebiliyor duruma göre.

Aslında kullanılan malzeme iyiyse böyle bir sorun olmaması gerekiyor, ama kasa ön panelinden anakarta gidene kadar kasa içerisinden geçeceği için seste EMI noise denilen bozulma/cızırtı/dipses (artık ne isim verirsen) gibi sorunlar oluşabiliyor. Böyle bir sorun varsa anakart üzerinden bağlamak bu sorunu çözebiliyor duruma göre.
Hocam siparişi yeni verdiğim için deneme fırsatım olmadı fakat aldığımda dediğiniz EMI noise sorunu oluşursa tavsiye edebileceğiniz bir Y splitter var mıdır? biraz araştırmam sonucu bazı forumlarda splitter kullananlarda ses bozulması oluyormuş.

Önerebileceğim bir ürün yok ama siyah renk aldıysanız içinden çıkıyor zaten. Diğer renklerde de bazı firmalar eskiden gönderebiliyordu talep edince ama artık değişmiş olabilir o uygulama.

QP'de Corsair yedek parçaları var satışta. Kulaklık yastıkları, mikrofon, Void Wireless için USB dongle ve sizin aradığınız Y splitter gibi. Ama fiyatı pahalı gelebilir biraz, bilemedim o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı