Corsair HS55 Wireless Dolby Audio 7.1 var mı?

YamataSandro

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
GamingGenTR - merhaba dostlar, ben 10 dakika önce Corsair HS55 Wireless kulaklık satın aldım bazı yerlerde ses kartı mevcut bazı sitelerde ise ses kartı yok diyor ama 7.1 mevcut. Biri bana açıklık getirme şansı var mı? Link en başta mevcut dostlarım.

7.1 dediği sanal 7.1 yani tüm kulaklıklarda ve hoparlörlerde zaten açılabilir zaten bir önemi yok.
Aslında ses kartı var bu kulaklığın USB donglesi yani bu kulaklığı PC'ye bağlamak için kullandığınız kablosuz adaptör aslında ses kartı.
Dolby Audio muhtemelen ya yazılımsal Dolby ya da donanımsal Dolby kod çözücü vardır.

Kendiniz ayrı olarak yazılım isterseniz seçenekler var.
Dolby Atmos isterseniz Microsoft Store'den satın alabilirsiniz veya deneme sürümüne bakabilirsiniz oyun modu var, uzamsal ses olarak geliyor.

Müzik performansı olarak Dolby, oyun performansı olarak DTS X öneririm.

7.1 dediği sanal 7.1 yani tüm kulaklıklarda ve hoparlörlerde zaten açılabilir zaten bir önemi yok.
Dolby Atmos isterseniz Microsoft Store'den satın alabilirsiniz veya deneme sürümüne bakabilirsiniz oyun modu var, uzamsal ses olarak geliyor.

Müzik performansı olarak Dolby, oyun performansı olarak DTS X öneririm.

Tamamdır jeton düştü teşekkür ederim. Ben oyun ve müzik için aldım ve konforluğu üzerine uygun mu sizce araştırdığıma göre öyle yani.

Ses kartı mevcut mu peki aldığım kulaklıkta efendim.

Ben Wireless yazdığınızı görmedim jack girişli sandım yazdığım mesajı güncelledim tekrar bakmanızı rica ederim.

Tamamdır jeton düştü teşekkür ederim. Ben oyun ve müzik için aldım ve konforluğu üzerine uygun mu sizce araştırdığıma göre öyle yani.

Çok bir fikrim yok fakat sadece müzik için tavsiye edeceğim bir kulaklık olmazdı ama oyun performansı hakkında bir bilgim yok.

Ben Wireless yazdığınızı görmedim jack girişli sandım yazdığım mesajı güncelledim tekrar bakmanızı rica ederim.

Çok bir fikrim yok fakat sadece müzik için tavsiye edeceğim bir kulaklık olmazdı ama oyun performansı hakkında bir bilgim yok.

Anladım peki ben Wireless kullandığım sürece ses kartını mı kullanacak benim pek bilgim yok özür dilerim.

Anladım peki ben Wireless kullandığım sürece ses kartını mı kullanacak benim pek bilgim yok özür dilerim.

2.4 GHz USB dongle yani adaptörü kullanırsanız o adaptörün içinde kendi ses kartı zaten var yani kulaklığın kendi ses kartını kullanırsınız.

Fakat jack girişi ile kullanabiliyorsanız jack girişini taktığınız cihazın ses yongasını veya kartını kullanırsınız.
Bluetooth ile bağlarsanız Bluetooth yongasının ses yongasını kullanırsınız aac kodlayıcı ya da sbc kodlayıcı kullanırsınız Android telefondan bu kodlayıcıyı değiştirebilirsiniz.

@YamataSandro hocam lütfen aktif ol be. HS55 Wireless alacağım, memnun musun? Başından sonra kadar anlat sana bir dua ederim, eksilerini artısından bahset. Kulaklığı alacağım.

Dostum aldım kullanıyorum hiçbir sıkıntısını görmedim şu ana kadar hatta mikrofon biraz boğuk o da kablosuz kulaklıklarda normaldir. Bass konusunda iyi diyemem ama müzik dinlenebilir Valorant'ta ayak seslerini rahat alıyorum. Rahatlık konusunda hoşuma gitti kulaktan kulağa değişir tabii ki. Discord'da sertifikalı onaylı bir kulaklık olduğunu belirteyim. Fiyat performansı bir ürün tavsiye ederim. Bir de ekolayzer ayarlarını yaparsan tadından yenmez ben yaptım kendi ayarlarımdan memnunum.

- Eksileri: Yani tek hoşuma gitmeyen 24 saat şarj kapasite olması fakat o beni rahatsız etmiyor 15 dakikalık şarj etsen bile 6 saat yetiyor.

- Mikrofon boğuk fakat sesin anlaşılıyor.

- Bass konusunda yetersiz fakat müzik dinlenebilir. ( 7/24 müzik dinleyen biri olarak söylüyorum. )

Dostum aldım kullanıyorum hiçbir sıkıntısını görmedim şu ana kadar hatta mikrofon biraz boğuk o da kablosuz kulaklıklarda normaldir. Bass konusunda iyi diyemem ama müzik dinlenebilir Valorant'ta ayak seslerini rahat alıyorum. Rahatlık konusunda hoşuma gitti kulaktan kulağa değişir tabii ki. Discord'da sertifikalı onaylı bir kulaklık olduğunu belirteyim. Fiyat performansı bir ürün tavsiye ederim. Bir de ekolayzer ayarlarını yaparsan tadından yenmez ben yaptım kendi ayarlarımdan memnunum.

- Eksileri: Yani tek hoşuma gitmeyen 24 saat şarj kapasite olması fakat o beni rahatsız etmiyor 15 dakikalık şarj etsen bile 6 saat yetiyor.

- Mikrofon boğuk fakat sesin anlaşılıyor.

- Bass konusunda yetersiz fakat müzik dinlenebilir. ( 7/24 müzik dinleyen biri olarak söylüyorum. )
Kulaklığı çoktan aldım hocam memnun gibiyim.. Teşekkürler. :)

Geri
Yukarı