Corsair HS70 batarya değiştirme

Huxly

Decapat
Bugün batarya elime ulaştı, uyumlu model bu olduğu söylendiği için aldım ayrıca resimde veya bilgililer kısmında kaç pim var yazmıyordu. Şimdi ise 3 pin yeri var ama bende 2 kablo var nasıl entegre edebilirim bunu? Eğer 2 tane takılırsa hangi işlevi biter kulaklığın?

3FEFEA84-B540-4EF3-9932-4298CCD3F388.jpeg

2EF18247-EE3B-4D4B-8FCF-E26303950748.jpeg

İade etmeye karar verdim. Çözüm yok sanırım.
9 Hazirana kadar zamanım var çözüm bulan varsa çok sevinirim. Yoksa iade edeceğim.
Güncelleme: Reddit postlarından birinde, birisi 2 pim ile çalıştığını ancak mikrofon açma kapama işlevini yitirdiğini söyledi. Bence alınabilecek bir risk ve deneyeceğim. Eğer işe yarar ise güncelleme yaparım. Yapmamışsam zaten kulaklığı bozmuşumdur.
Güncelleme 2: Cihaz çalıştı ama ses gelip gelmediğini kontrol ederken C yazan kısım koptu lehim olmadığı için elimde, elektrikçiye gidiyorum işin sonunda hurdaya çıkarsa and içerim ki çevremde kimseye Corsair aldırmam. Bu kadar aptalca bir müşteri hizmetine ve desteğe sahip olan başka bir marka görmedim… (bataryanın piyasada olmaması ve ücretli bile olana destek vermemeleri, 2 yılda bataryanın ölmesi ve 5 dakikada pil bitmesi…)
Güncelleme 3: Bataryayı takarken yanlışlıkla bir kablo koptu elimde lehim olmadığı için tamirciye götürdüm ve halletti ayrıca 3 Pi'me çıkardığını söyledi ve halletti. 100 TL aldı ama olsun. Batarya performansı hakkında bilgi vereceğim.

Son düzenleme:
500 TL gibi bir ücrete almıştım. Şu an 2000 TL vermem ve o kadar edeceğini düşünmüyorum. Diğer kullandığım kulaklıklardan aşırı fark göremedim açıkçası.
Başka hangi kulaklıkları kullandınız? Ve bu kulaklığın oyunlarda yön ve müzik performansı nasıl?

Başka hangi kulaklıkları kullandınız? Ve bu kulaklığın oyunlarda yön ve müzik performansı nasıl?

Bana kalırsa müzik kısmı oldukça düşük performans veriyor. Ama yön konusunda hakkını yiyemem CS:GO oynarken Dust 2 haritasında b arabasından aşağı Tune'li duyuyordum. Diğer kullandığım kulaklık çok iyi kulaklıklar değildi ancak onların performansı da bu kulaklığa çok yakındı bence. Bu arada oyunda 7.1 kullanmıyordum. Performansını hiç beğenmedim 7.1'in.

Önceden kullandığım kulaklık Rampage SN-RW1'di.

Bana kalırsa müzik kısmı oldukça düşük performans veriyor. Ama yön konusunda hakkını yiyemem CS:GO oynarken Dust 2 haritasında b arabasından aşağı Tune'li duyuyordum. Diğer kullandığım kulaklık çok iyi kulaklıklar değildi ancak onların performansı da bu kulaklığa çok yakındı bence. Bu arada oyunda 7.1 kullanmıyordum. Performansını hiç beğenmedim 7.1'in.

Önceden kullandığım kulaklık Rampage SN-RW1'di.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Şu an ne kullanıyorsunuz peki son sorum olsun bu da :D.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Şu an ne kullanıyorsunuz peki son sorum olsun bu da :D.

Hocam bu sene üniversiteye başlıyorum. Bilgisayarım kötü olduğu için ekipman yenilemeyi şu an düşünmüyorum. Düzgün bir bilgisayar aldıktan sonra alacağım. Aklımda bir kulaklık yok ancak Corsair kendinden soğuttu beni. Logitech halen aynı müşteri hizmetleri kalitesini devam ettiriyor ise Logitech marka almak istiyorum.

Ne lanetli kulaklıkmış arkadaş bende de şans yok ki. Önce Void Elite USB alacağım dedim, fiyatı uçtu. Sonra Arctis Prime alacağım dedim, ses kartıma güvenemedim şimdi de bu pil sorunu çıktı karşıma HS70 Pro Wireless'ta. Pil değişimi yapan var mı başka? Kulaklık bayağı iyi bu fiyata ama bu canımı sıktı almak istemiyorum artık.
Pil sorun değil aslında, şöyle düşünün: telefon bataryaları bile 2 yıl çok çok 3. yılın sonunda performansını ciddi ölçüde kaybediyor. Kulaklık bataryası da aynı şekilde. Benim sıkıntım pil de değildi, güvenilir olmayan bir adaptör ile şarj etmem sonucunda anakart üzerindeki bir modülün yanmasından kaynaklanıyor. Kaldı ki pil sorun olsa bile yedek pil bulabiliyorsunuz Türkiye'de. Hatta pilde sorun var diye yeni pil de sipariş etmiştim ancak teknik servis sizin pil çalışır durumda demişti. Ayrıca pili değiştirmek de çok kolay. Youtube da HS70 diye bir tane video var çok anlaşılmasa da ancak işime yaramıştı. Sağ kulaklık tarafında yer alıyor pil, içini açıp çıkarmıştım. Keşke benim sorunum da pil olsa idi. Çok memnundum HS70 ten, ses kalitesi çok güzel, basları çok güzel veriyor. Sadece 7.1 olayı çok anlaşılır değildi ya da ben anlamadım. Şimdi Razer Blackshark V2 aldım. 1-2 gün alışmam çok zor oldu HS70 mi çok aradım hatta iade edecektim biraz daha deneyimleyince HS70 kadar ses kalitesi mevcut. www.rtings.com sitesinde HS70 ile Blackshark V2 yi karşılaştırınca ses profillerinin birbirine yakın olduğunu görünce buna karar verdim. Gerçekten bununda ses kalitesi çok güzel, bas-tiz dengesi yerinde. 7.1 de çok iyi hissettiriyor. Tek sıkıntı şimdilik kablo sorunu.

Pil sorun değil aslında, şöyle düşünün: telefon bataryaları bile 2 yıl çok çok 3. yılın sonunda performansını ciddi ölçüde kaybediyor. Kulaklık bataryası da aynı şekilde. Benim sıkıntım pil de değildi, güvenilir olmayan bir adaptör ile şarj etmem sonucunda anakart üzerindeki bir modülün yanmasından kaynaklanıyor. Kaldı ki pil sorun olsa bile yedek pil bulabiliyorsunuz Türkiye'de. Hatta pilde sorun var diye yeni pil de sipariş etmiştim ancak teknik servis sizin pil çalışır durumda demişti. Ayrıca pili değiştirmek de çok kolay. Youtube da HS70 diye bir tane video var çok anlaşılmasa da ancak işime yaramıştı. Sağ kulaklık tarafında yer alıyor pil, içini açıp çıkarmıştım. Keşke benim sorunum da pil olsa idi. Çok memnundum HS70 ten, ses kalitesi çok güzel, basları çok güzel veriyor. Sadece 7.1 olayı çok anlaşılır değildi ya da ben anlamadım. Şimdi Razer Blackshark V2 aldım. 1-2 gün alışmam çok zor oldu HS70 mi çok aradım hatta iade edecektim biraz daha deneyimleyince HS70 kadar ses kalitesi mevcut. www.rtings.com sitesinde HS70 ile Blackshark V2 yi karşılaştırınca ses profillerinin birbirine yakın olduğunu görünce buna karar verdim. Gerçekten bununda ses kalitesi çok güzel, bas-tiz dengesi yerinde. 7.1 de çok iyi hissettiriyor. Tek sıkıntı şimdilik kablo sorunu.
Teşekkür ederim. Elektronik cihazlar ile aram iyidir sorun yaşayacağımı zannetmiyorum. Yorumunuz için tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı