Corsair Hydro H100i fazladan fan takma

BaranOyunda

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Ben yaklaşık 1 hafta önce yeni bilgisayar aldım. Şimdilik idare etmek için de Cooler Master Hyper TX3 Evo aldım ve tabiki bununla overclock yapamam. Onu zaten şimdilik aldım. Ve yılbaşına doğru sıvı soğutma almayı düşünüyorum. İnternetten inceledim ve Corsair Hydro H100i almaya karar verdim. Fakat bir sorum olacak. Ben buna extra fan almayı düşünüyorum. Aldığım zaman 2 tane alacağım ve soğutmayla gelenleri üste takıp ışıklıları kasaya takacağım (kasa aydınlansın üste zaten ışık vurur fazla gelirse bence güzel durmaz). Böylece 4 tane fan takılı olacak. Fakat sorum şu. Bu sıvı soğutmaya 120mm olan tüm fanlar takılabilir mi ? Ayrıca sanırım biraz ses yapıyormuş. Öyle birşey varsa 2 tanede ışıksız sessiz fan alacağım. Kısaca başka fan takabilir miyim? Böyle birşey mümkün mü ? Mümkünse ne önerirsiniz? Ayrıca bu sıvı soğutma kaç watt harcar?

Son düzenleme:
Ek fanı normal koşullarda takamassın soğutmanın yapısal bütünlüğünü bozman lazım dostum yani seninki biraz costum soğutmaya giriyor.H100i 2 fanıyla gayet yeterli ama bir videoda görmüştüm sanırsam H100i kasanın üstündeydi ve kullanan kişi üste ekstradan 2 fan daha yapıştırmıştı,yani H100i nin yarısı içerde yarısı dışarda bir tasarım böyle yapabilirsin mesela.

Merhaba. Yeni bilgisayarınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Corsair H100i ses konusunda fena değil. Fan konusuna gelecek olursak 120mm fanların çoğu takılabilir. Fakat şöyle bir durum var. Fazladan 2 fan daha taktığınızda anakartınız ve kasanızın tavanı arasındaki boşluk yeterli olur mu olmaz mı iyice araştırın derim.

Şahsen Haf x kullanıcısı olarak şimdilik ihtiyaç duymuyorum ama ilerisi için olabilir evet. ek fan takabilirsin. Hatta ben ana kartımın ek fan limiti 2 olmasından dolayı üst kasa ve yan kapak fanlarını pompa üzerindeki ek fan girişlerinden besleme yaparak çalıştırıyorum :)

corsair link programı ilede baya yararlı işler çıkarabiliyorsun anakart üzerinde takılı olan tüm cihazların sıcaklık değerleri anakart sıcaklığı vb. anlık olarak takip edebiliyorsun. ama benim tavsiyem fan tercihini yapacaksan corsair'in özel üretim olan 4'lü seri fanlarından alarak daha conf. bir soğutma seti yapman.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı