Corsair Hydro H100i montaj sorunu

z4n3x

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler forumdaşlarım bilgi olan biri bana yardımcı olursa sevinirim.

AMD FX 8350 işlemci
H100i sıvı soğutma
Gigabyte Sumo Y 700 W Kasa
M5a97 LE r2.0 anakarta sahibim

Şöyle bir sorunum var. H100i'yi amatör bir bilgisayarcıya monte ettirdim. Bilgisayarcının dediğine göre h100i kasanın içine takılmaya kalkınca küçük kalıyor sığmıyor yani eski tip mouse klavye giriş soketleri engelliyor h100i'yi içeri montaj yapamadılar. Bizde çözüm olarak h100i'yi kasanın dışına üst fan bölmesine yaptık. Bu seferde arkada kalan fanın kablosu anakartın altına kadar uzanmadı bu yüzden h100i'nin fanı yerine gigabyte'ın fanlarından bir tanesinin ucunu kesip kabloya ek yapmak zorunda kaldık. Buda kısa zamanda deforme oldu ve kablolar yerinden oynadı. Ekstra olarak h100i de hiç bir türlü ayar yapamaz oldum. Doğru montaj edilmediği için Tek fan 2750RPM de full ayarda çalışıyor kasada ayarlama ve corsair link programı üzerinden fanların hızını ayarlamaya çalışsamda malesef izin vermiyor. Bana bu ekipman ile nasıl daha düzgün ve sağlıklı bir montaj yapabileceğimi birileri açıklarsa sevinirim.

Resimde de göreceğiniz gibi kasanın içinde olması gereken fanlar dışında ve hız seçenekleri ayarlanamıyor. Aşırı derecede hızlı döndüğü için fazladan ses yapıyor ve gürültü artık dayanılmaz hale geldi.

RVYD6G[1].jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı