Corsair iCUE 4000X için 140mm fan önerisi

Normalde böyle dönmemeli, burada bir sıkıntı var. @Newkan'da böyle değildi çok net bir şekilde, Teknobiyotik ile iletişime geçin.

Yalpalayarak dönüyor gibi normal olmayabilir.
Fanların hepsini yakacam zaten az kaldı.

Hocam iki fan arasında kaldım;

Hangisi daha iyidir ses anlamında?
Mirage 12 lite ı iade edip bunlardan birini almayı düşnüyorumda.
Normalde böyle dönmemeli, burada bir sıkıntı var. @Newkan'da böyle değildi çok net bir şekilde, Teknobiyotik ile iletişime geçin.
Geçtim iletişime. Zaten kargolamayı gördükten sonra sağlam kalması mucize olurdu. Bir de yurtiçi kargo ile aman allahım fanın yerinde olmaz istemezdim.

Ses konusunda Arctic çok iyidir. Arctic 360mm soğutucu kullanıyorum üzerinde P12 fanlarla geliyor. Kasanın önünde de üç adet Silverstone air blazer 120r'lar var. Sistemi tam yüke bindirdiğim zaman öndeki intake görevi yapan Air blazer'lar %70 düzeyinde çalışmasına rağmen %100 devirde çalışan 3 adet Arctic P12 fanın sesini bastırıyor. Gücüne diyecek bir şey yok ama ses konusunda hassassan Air blazer fanlardan uzak dur. Üçü de %100'de çalışırken kasanın içinde fırtına estiriyor resmen ama aynı şekilde de fırtına sesi yapıyor. P12 Fanları radyatörde de kullanabilirsin ama bu ARGB modelinin değerleri ARGB olmayana göre biraz düşükmüş.

Ses konusunda Arctic çok iyidir. Arctic 360mm soğutucu kullanıyorum üzerinde P12 fanlarla geliyor. Kasanın önünde de üç adet Silverstone air blazer 120r'lar var. Sistemi tam yüke bindirdiğim zaman öndeki intake görevi yapan Air blazer'lar %70 düzeyinde çalışmasına rağmen %100 devirde çalışan 3 adet Arctic P12 fanın sesini bastırıyor. Gücüne diyecek bir şey yok ama ses konusunda hassassan Air blazer fanlardan uzak dur. Üçü de %100'de çalışırken kasanın içinde fırtına estiriyor resmen ama aynı şekilde de fırtına sesi yapıyor. P12 Fanları radyatörde de kullanabilirsin ama bu ARGB modelinin değerleri ARGB olmayana göre biraz düşükmüş.
Arctic devam o zaman. 48CFM kötü bir değer ama zaten bu mirage 12 lite ıda 72CFM de kullanamayacağım. Yani %55 de falan zar zor dayanıyorum sesine açıkçası. Bu sesde bildiğimiz rüzgar sesi 12CM fazla hava basıncı oluşturunca rüzgar sesi yapıyor sanırım daha öncede yaşadım çünkü bunu. Ses konusunda biraz hassasım açıkçası çünkü kasa dibimde duruyor.
Zaten kasada ses yapan iki şey var egzoz fan ve ML240 Illusion un fanları.
O yüzden ses düzeyi iyise 48CFM bana yeterde artar.
Bir de 360MM AIO alıcam yaza doğru kasayı tamamlayacam umarım.

Arctic devam o zaman. 48CFM kötü bir değer ama zaten bu mirage 12 lite ıda 72CFM de kullanamayacağım. Yani %55 de falan zar zor dayanıyorum sesine açıkçası. Bu sesde bildiğimiz rüzgar sesi 12CM fazla hava basıncı oluşturunca rüzgar sesi yapıyor sanırım daha öncede yaşadım çünkü bunu. Ses konusunda biraz hassasım açıkçası çünkü kasa dibimde duruyor.
Zaten kasada ses yapan iki şey var egzoz fan ve ML240 Illusion un fanları.
O yüzden ses düzeyi iyise 48CFM bana yeterde artar.
Bir de 360MM AIO alıcam yaza doğru kasayı tamamlayacam umarım.
Bu fanları da araştırabilirsin. Statik basıncı yüksek, ses seviyesi de iyi gibi duruyor. Bir kaç iyi yorum görmüştüm. Radyatörde ve kasada kullanıma uygun. A-RGB Arctic'in fiyatı epey yüksek açıkçası ve değerleri de kötü geldi bana o fiyata değer mi bilemiyorum.

Yok hocam sıvı soğutucunun radyatörü için zaten airblazer.
Kafa ütülüyorsa başka bir öneriniz var mı radyatör için?

Hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum ben bu Aerocool Mirage 12 Lite fanın montajını yaptım. Fakat fan sanki dengesiz dönüyor gibi görünüyor ortasına baktığımda. Yani bir garip. Zaten işçiliği pek hoşuma gitmedi.
Sizde de böyle mi? Yani fan özellikle düşük devirdeyken çok titriyormuş gibi görünüyor.
Bir de 1400RPM'den sonra rüzgar sesi gelmeye başlıyor fandan.

Kargolama rezaletti zaten orası Teknobiyotiğin sorunu ama direkt poşete atıp göndermiş adamlar. Kutusu falan yok. Ve fan hakkında resmi sitesinde bile bir bilgi yok.
Açıkçası Fanın 72CFM 27dB olduğuna inanmakta güçlük çekiyorum.
Fanın şöyle örnek bir videosunu yükledim.

Hocam bu fan da sıkıntı var birazdan ben video çekip atacağım.
Yok hocam sıvı soğutucunun radyatörü için zaten airblazer.
Kafa ütülüyorsa başka bir öneriniz var mı radyatör için?

Hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum ben bu Aerocool Mirage 12 Lite fanın montajını yaptım. Fakat fan sanki dengesiz dönüyor gibi görünüyor ortasına baktığımda. Yani bir garip. Zaten işçiliği pek hoşuma gitmedi.
Sizde de böyle mi? Yani fan özellikle düşük devirdeyken çok titriyormuş gibi görünüyor.
Bir de 1400RPM'den sonra rüzgar sesi gelmeye başlıyor fandan.

Kargolama rezaletti zaten orası teknobiyotiğin sorunu ama direkt poşete atıp göndermiş adamlar. Kutusu falan yok. Ve fan hakkında resmi sitesinde bile bir bilgi yok.
Açıkçası fanın 72CFM 27dB olduğuna inanmakta güçlük çekiyorum.
Fanın şöyle örnek bir videosunu yükledim.

@Emirizmir

Fan da bir sorun yok gayet güzel çalışıyor ve soğutması mükemmel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam bu fan da sıkıntı var birazdan ben video çekip atacağım.

@Emirizmir

Fan da bir sorun yok gayet güzel çalışıyor ve soğutması mükemmel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet bana gelende sıkıntı var zaten belli.
Bu fanları da araştırabilirsin. Statik basıncı yüksek, ses seviyesi de iyi gibi duruyor. Bir kaç iyi yorum görmüştüm. Radyatörde ve kasada kullanıma uygun. A-RGB Arctic'in fiyatı epey yüksek açıkçası ve değerleri de kötü geldi bana o fiyata değer mi bilemiyorum.
Bu sickleflow fanlar güzelmiş. Iade edebilirsem bunu alacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı