Çözüldü Corsair iCUE 465X RGB renk problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AyberkÇ

Decapat
Merhaba arkadaşlar,
Corsair'in konu başlığındaki kasasını kullanmaktayım. Ön tarafta takılı 3 adet RBG fan ile gelmekte ancak fanlarda renk problemi yaşıyorum. RGB yanması gereken renkler oyuna girdiğim zaman allak bullak oluyorlar. Ürünü yeni satın aldım ama bu sorun sebebiyle Vatan'a verdim tedarikçi tekrar yeni kasa yolladı fakat bu kasada da sorun aynı. RGB kontrolücüde fan yerini değiştirdiğimde diğer fan aynı sorunu yapmaya başlıyor. Corsair yeni RGB kontrolcü yolladı onda da durum aynı. Oyun çalıştırdığımda başlıyor genelde bu sorun. iCUE yazılımını kapatıyorum fakat sorun devam etmekte.
Hepsini sabit kırmızı renge aldım durum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 Kontrolcü de sorunlu mu çıktı yoksa problem benim donanımlarımda mı artık anlayamıyorum. Umarım açıklayıcı olmuştur. Desteğinizi rica ederim.

Xigmatek 500W XCP-A500 Power Supply'ını kullanıyorum.

Çözüm
Sorun sende bence. RGB güç girişini bağladığın molex bağlantını değiştirebilir misin. Şayet o güç kaynağına hiç güvenmiyorum. Mesela aynı kasada Corsairin sıvı soğutması ile alakalı sorun yaşadım. Sıvı soğutmanın RGB ışıklarını açtığımda sıvı soğutmanın pompa derecesi artıyordu. RGB güç girişini power'dan gelen baska bir güç girişi ile değişitrdim problem çözüldü.
Sorun sende bence. RGB güç girişini bağladığın molex bağlantını değiştirebilir misin. Şayet o güç kaynağına hiç güvenmiyorum. Mesela aynı kasada Corsairin sıvı soğutması ile alakalı sorun yaşadım. Sıvı soğutmanın RGB ışıklarını açtığımda sıvı soğutmanın pompa derecesi artıyordu. RGB güç girişini power'dan gelen baska bir güç girişi ile değişitrdim problem çözüldü.

Çözüm
şuan kasada 2 tane RGB kontrolcü takılı. Corsair'ın yolladığını PSU'dan gelen diğer kabloya taktım sorun aynı devam etmekte. Oyunlara girdiğimde yaptığı için bende PSU'dan şüphelendim.

şuan kasada 2 tane RGB kontrolcü takılı. Corsair'ın yolladığını PSU'dan gelen diğer kabloya taktım sorun aynı devam etmekte. Oyunlara girdiğimde yaptığı için bende PSU'dan şüphelendim.
Bana kalırsa PSU gerekli gücü veremediği için o şekilde oluyor. Xigmatek iyi bir marka değil bana göre 1 tane 650W X-power modeli patladı.

Geri
Yukarı