Corsair iCUE: Yazılım İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Corsair iCUE: Yazılım İncelemesi
Corsair iCUE yazılımı ile Corsair Utility Engine’ı bir sonraki aşamaya taşıyor. Corsair Link yazılımının ötesine geçen iCUE’nun temel özelliklerine ve gideceği noktaya bu incelemede bakıyoruz… Eğer Corsair marka hazır sıvı soğutucu aldıysanız Corsair Link yazılımını mutlaka duymuşsunuzdur. Soğutucunun pompa ve fan hızlarını, aydınlatmsını kontrol etmeyi ve sıcaklık değerlerini takip etmenin en kolay yolu Corsair Link […]

Devamı: Corsair iCUE: Yazılım İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Corsair Vegeance 2x8 GB RGB WHİTE 3200mhz CL16 kullanıyorum fakat İCUE yazılımında no device detected uyarısı alıyorum. Yardımcı olur musunuz ? @Recep Baltaş @Ali Güngör

Corsair Vegeance 2x8 GB RGB WHİTE 3200mhz CL16 kullanıyorum fakat İCUE yazılımında no device detected uyarısı alıyorum. Yardımcı olur musunuz ? @Recep Baltaş @Ali Güngör
Dostum bildiğim kadarıyla RGB olan model, Corsir LINK yazılımı ile kontrol ediliyor. Onu indirip dener misin birde? RGB PRO olan model İCUE ile uyumlu diye biliyorum tabi emin değilim ama dene bir sonucunu da yaz.

Anladım hocam eyvallah. Birde bir arkadas 1.300 tl ye satın almak istiyor Corsair Vengeance RGB PRO 3600 MHz 2x8 CL18 RAM’i sence satsam mı? Sıfır garantili kutusunda ürünüm
Sendeki RAM kiti sıfırdı yanlış hatırlamıyorsam. 1250-1300-1350 TL civarlarına 3000 ve 3200 MHz olan kitler bulunabiliyor. Satarsan o paraya tekrardan 3600MHz RAM alamayabilirsin belirteyim.

Evet hocam dogru 1.600 civarı sıfırı... Gskill Tridentz’ den daha mı iyi sence bendeki RAM?
Hocam piyasadaki RAM'lerin çoğu aşağı yukarı aynıdır, neden böyle bir düşünceye kapıldın merak ettim doğrusu. Yani Tridentz alsan hiç bir şey değişmeyecek. Emin olmamakla birlikte Asus Aura destekliyor diye biliyorum. Tridentz bile alsan aynı performansı alacaksın yani. Mutlaka ufak tefek farkları vardır ama onuda biz göremeyiz zaten. İki ürününde birbirinden üstünlüğü yoktur. Sen içinden ne geçiyorsa onu yap ama dediğim gibi aynı performansı alacaksın sadece görüntü değişecek. Yerinde olsam satmaz kullanırdım o RAM'leri.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı