Corsair K55 RGB LED Değiştirememek

renugtemhem

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İş Güvenliği Uzmanı
Corsair Gaming K55 RGB klavye kullanıyorum. Klavyedeki RGB konfigürasyonları FN + numara tuşları ile değiştiriliyor. Bugüne kadar bir sorun yaşamamıştım.
Bugün yanlışlıkla MR (Makro tuşu) tuşuna basıp RGB ışıklandırma değişikliği yapmaya çalıştım ve ışıklandırma sabit kaldı.

Sanırım yanlışlıkla makro ataması yaptım ve geri alamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı? Makro atamaları nasıl sıfırlanır? Yazılımını yükledim ama oradan da yapamadım.

Ben de ilk aldığımda aynı sorunu yaşamıştım. Yazılımı kaldırdım, aygıtı kaldırdım, klavyeyi çıkarıp yeniden başlatmıştım. Yazılımı tekrar kurunca düzeldi.
Dediklerinizi yaptım; Corsair Utility Engine'i kaldırdım, Aygıt Yönetici'sinden Klavye sekmesinde 2 adet birim bulunuyordu ikisini de kaldırdım, ardından bilgisayarı yeniden başlattım ve açıldığında programı yeniden yükledim fakat sorun hala devam ediyor. :confused:

Dediklerinizi yaptım; Corsair Utility Engine'i kaldırdım, Aygıt Yönetici'sinden Klavye sekmesinde 2 adet birim bulunuyordu ikisini de kaldırdım, ardından bilgisayarı yeniden başlattım ve açıldığında programı yeniden yükledim fakat sorun hala devam ediyor. :confused:
Makro tuşları ile yanlışlıkla belli tuşlara atama yapmış olabilirsin. Atama tuşları led'leri değiştiren tuşa denk geldiyse makro çalıştırdığı için değişiklik yapılamıyor.
Aslında tüm işlemleri yapmışsın. Tekrar yükleme sonrasında programı açtığında sol tarafta makro atamalarını göreceksin (eğer makro atması olduysa), o atamaları kaldırman gerekiyor.
Sonrasında FN+ numara tuşları ile bir dene, duruma göre tekrar yazarsın.
Ek olarak makro yok ve yine çalışmıyorsa, programdan default ayarlara getir klavyeyi.

Makro tuşları ile yanlışlıkla belli tuşlara atama yapmış olabilirsin. Atama tuşları led'leri değiştiren tuşa denk geldiyse makro çalıştırdığı için değişiklik yapılamıyor.
Aslında tüm işlemleri yapmışsın. Tekrar yükleme sonrasında programı açtığında sol tarafta makro atamalarını göreceksin (eğer makro atması olduysa), o atamaları kaldırman gerekiyor.
Sonrasında FN+ numara tuşları ile bir dene, duruma göre tekrar yazarsın.
Ek olarak makro yok ve yine çalışmıyorsa, programdan default ayarlara getir klavyeyi.
Ek olark makro yok ve çalışmıyor. Nereden default ayarlara döndürebilirim acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı