Çözüldü Corsair K55 vs HyperX alloy Core RGB membran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alyhisa

Hectopat
Makaleler
2
Fiyat farkını pek düşünmeyin arkadaşlar, pek bir fark yok zaten. Klavyemin t tuşunun 2 kere basması sonucunda yeni klavye alacağım sinirime dokunuyor. Aralarında kaldım hangisi daha iyi özellikle CS:GO için düşünürseniz daha sevinirim. Corsair'de bilek desteği var HyperX'de yok pek fark eder mi bilek desteği CS:GO'da cevaplarınızı bekliyorum.

Çözüm
Sanırım Corsair'i tercih edeceğim çünkü sebebi şu. HyperX'de klavye kilidi modu pek önemli değil yani o eve hırsız girerse klavyeyi falan çalarsa kullanamasın diyedir ki öyle bir şey olma ihtimali aşırı düşük çünkü 7/24 evdeyim ben. Corsair'de de multimedya tuşları varmış + bilek desteği var RGB pek önemli değil + makro tuşları var 6 tane.
Anladığım kadarı ile CM MK110'un ışık şiddeti K55'e göre daha az. Ve K55'in +6 makro tuşu, ses arttırma, azaltma, durdurma tuşları, durdurma, geriye alma,Başlatma/Durdurma ve ileriye alma tuşları ve bilek desteği var. Eğer bütçeni k55 e kadar çıkarabilirsen senin için çok daha iyi olacaktır 👍
Bürçe olarak sorunum yok ancak ben boyutu daha ufak olduğu için MK 110 u tercih edeceğim başka bir alternatif bulamazsam. Çünkü masamın klavyeliğine sığmayabilir.

En fazla 500 tl.
Ses konusunda bir şeyiniz var mı? Nasıl desem, yani mekanik klavye sesinden rahatsız oluyor musunuz? Ona göre bir öneri yapayım size. Mesela ben mekanik klavye sesi kafamı yorduğu, başımı ağrıttığı için k55 e yöneldim. Yoksa o fiyata ışıklandırmasına bayıldığım ve daha küçük olan Gamepower Saber RGB almayı planlıyordum. Ama bu Corsair adı var sonuçta, daha uzun süre götürür ama o klavyenin aydınlatması bayağı iyi. Şöyle bırakayım kafanıza yatarsa düşünebilirsiniz: GamePower Saber RGB Red Switch TR Mekanik Klavye Fiyatı
(Klavyede kullanılan switch Outemu markadır ve bu markada bu fiyatta bulabileceğiniz en sessiz switch Red dir, youtube dan red ve blue switch arasındaki farkı öğrenmek için video izleyebilirsiniz.) Eğer ses konusunda anlaşabilirsek daha güzel klavyeler bulabilirim siz de boyutuna göre değerlendirirsiniz.

Ses konusunda bir şeyiniz var mı? Nasıl desem, yani mekanik klavye sesinden rahatsız oluyor musunuz? Ona göre bir öneri yapayım size. Mesela ben mekanik klavye sesi kafamı yorduğu, başımı ağrıttığı için k55 e yöneldim. Yoksa o fiyata ışıklandırmasına bayıldığım ve daha küçük olan Gamepower Saber RGB almayı planlıyordum. Ama bu Corsair adı var sonuçta, daha uzun süre götürür ama o klavyenin aydınlatması bayağı iyi. Şöyle bırakayım kafanıza yatarsa düşünebilirsiniz: GamePower Saber RGB Red Switch TR Mekanik Klavye Fiyatı
(Klavyede kullanılan switch Outemu markadır ve bu markada bu fiyatta bulabileceğiniz en sessiz switch Red dir, youtube dan red ve blue switch arasındaki farkı öğrenmek için video izleyebilirsiniz.) Eğer ses konusunda anlaşabilirsek daha güzel klavyeler bulabilirim siz de boyutuna göre değerlendirirsiniz.
Evet ben fazla sesten rahatsız oluyorum. Bu arada o markaların ürünlerinden almak istemiyorum. Başka marka önerebilirseniz sevinirim. Bu arada boyu 44 cm yi geçmezse iyi olur.

Geri
Yukarı