Corsair K68 klavyede "A" tuşu çalışmıyor

oumar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Corsair K68 klavyemde 'a' tuşu bir anda çalışmamaya başladı. Android TV'ye taktım yine sadece o tuş basmıyor. Sökülebilecek noktaya kadar söktüm temizledim ama sonuç değişmedi. 3 yıllık klavye. Cherry MX kırmızı mekanik klavye. Ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar. Corsair K68 klavyemde 'a' tuşu bir anda çalışmamaya başladı. Android TV'ye taktım yine sadece o tuş basmıyor. Sökülebilecek noktaya kadar söktüm temizledim ama sonuç değişmedi. 3 yıllık klavye. Cherry MX kırmızı mekanik klavye. Ne yapmalıyım?

Switch'lerin bir ömrü var benim de klavyemde Tab Caps Lock tuşları bozuldu. Switch değişimi çözüm olabilir.

Onun tuşları çok basit kırılıyor.

Mumkunse izopropil, yoksa normal kolonyayi kulak copune dökün. A tusunun keycap'ini cikarin. Arti seklindeki switchin koselerine bastirarak olabildigince alkolu switchin ic kismina yedirin ve 10-15 dk kurumasini bekleyin. Daha sonrasinda kullanmayi deneyin.

Mumkunse izopropil, yoksa normal kolonyayi kulak copune dökün. A tusunun keycap'ini cikarin. Arti seklindeki switchin koselerine bastirarak olabildigince alkolu switchin ic kismina yedirin ve 10-15 dk kurumasini bekleyin. Daha sonrasinda kullanmayi deneyin.
Teşekkür ederim. dediğini yaptım. Üfledim filan kırmadan uğraştım sonunda çalışmaya başladı. bir daha olursa o kırmızı switchlerin altını nasıl temizlerim bilmiyorum. ben arkadaki elektronik karttaki direnç gibi şeyin yandığını sandım. aklım gitti. Tekrar teşekkür ederim.

Bu gecici bir cozum, yuksek ihtimalle kisa sure icerisinde yine calismamaya baslayacaktir. Bir sekilde switchi degistirebilirseniz sorununuz cozulur ancak lehim islerine girmeniz gerekiyor.

Geri
Yukarı