Corsair K68 RGB yazı deneyimi

Mehmet Gençer

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Mekanik klavyelerle ilgili çok uzun bir süredir araştırma yapıyorum. Benim için en uygun model Corsair K68 RGB MX Red. Gerek sağlamlığı ve gerekse kalitesi çok hoşuma gidiyor. Fakat hiçbir forum sitesinde, inceleme videosunda yazı yazma deneyiminden bahsedilmiyor. Türkiye'de yaşıyoruz arkadaşlar ve bu bir gerçek. Adamlar bu makineleri çerez parasına alırken biz çok fahiş fiyatlar ödüyoruz. Enine boyuna incelenmesi gerekirken neden böyle bir konu atlanıyor bilmiyorum. Sanki hayatta sadece oyun oynuyormuşuz gibi bu konu üzerinde durulmuş. Corsair kullanan arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum. (Razer Ornata Chroma modelini araştırdım. Bu kadar para verip sadece hisli bir mekanik klavye almak istemiyorum. Ayrıca tuş kalitesi ve tuşların üzerindeki yazılar hiç hoşuma gitmedi.)

Son düzenleme:
Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum klavyeyi. Klavyenin Discord'da ki arkadaşlarıma göre tuş basım sesleri rahatsız edici diyorlar. Fakat ben çok rahatım klavye ile. Rahatça alabilirsin dostum.

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum klavyeyi. Klavyenin Discord'da ki arkadaşlarıma göre tuş basım sesleri rahatsız edici diyorlar. Fakat ben çok rahatım klavye ile. Rahatça alabilirsin dostum.
MX RED switch'in tuş basım hissiyatı olmaması bir rahatsızlık yaratıyor mu yazı yazarken? Ben %70 iş ve %30 oyun oynamak için ofisimde kullanıcam.

Ben K70 RGB lux mx red kullanıyorum. Ck 108'den geçtim. Blue switchti o. Alışması çok zor. Mavide ki hissiyatı bunda alamazsın. Yanlışlıkla çok fazla farklı tuşa basıyorum. Ama bundaki sessizlik çok güzel. Ben yazmaktan çok oyun oynadığım için benim için red daha iyiydi. Ama yazı için blue switch öneririm.

Ben K70 RGB lux mx red kullanıyorum. Ck 108'den geçtim. Blue switchti o. Alışması çok zor. Mavide ki hissiyatı bunda alamazsın. Yanlışlıkla çok fazla farklı tuşa basıyorum. Ama bundaki sessizlik çok güzel. Ben yazmaktan çok oyun oynadığım için benim için red daha iyiydi. Ama yazı için blue switch öneririm.
Corsair switch konusunda ülkemizde çok cimri davranıyor. Blue switch zaten yok ve çok gürültülü. En azından brown switch bile yok. Sadece k95 te var ve onda da makro tuşları mevcut ve fiyatı çok yüksek. K68 brown switch olsa hemen almıştım.

Bu klavyeyle Msi Vigor GK60 arasında kaldım ben de.Bu klavyeye de bakabilirsiniz.
Corsair switch konusunda ülkemizde çok cimri davranıyor. Blue switch zaten yok ve çok gürültülü. En azından brown switch bile yok. Sadece k95 te var ve onda da makro tuşları mevcut ve fiyatı çok yüksek. K68 brown switch olsa hemen almıştım.
brown switch olarak bu var sanırım bu bütçede.

Bu klavyeyle Msi Vigor GK60 arasında kaldım ben de.Bu klavyeye de bakabilirsiniz.
Attığınız klavyeyi incelemiştim. Corsair k68 gibi mx red kullanılmış. Bu iki switch aynı olduğu için ben corsair seçerdim. Benim sorunum switch konusunda kararsızlık. Ofise alacağım için corsair daha sade. Yine de çok teşekkürler.

brown switch olarak bu var sanırım bu bütçede.
Bu modeli değerlendireceğim sağolun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı