Corsair K70 MK2 Red vs K95 Brown

Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim üzere K70 MK2 Red Switch ile K95 Platinum Brown Switch arasındayım.
Klavye yazı yazarken bana güzel hissiyat vermesini istiyorum. Mx Blue denemiştim basış hissiyatı daha net güzeldi fakat sesi çok fazla benim için. Brown ise hissiyatı mavi gibi değil. Blue ile Red arasında bir yerde Brown Switch.

Sormak istediğim Brown Switch kullananlar Switch'den memnun mu? Mümkünse Red ile Brown'ı karşılaştırma şansları varsa duymak isterim.
Corsair K95 MX Brown kullanıyorum. Ses olarak size nasıl tarif edebilirim bilmiyorum ancak kuzenimde Corsair K70 MK2 MX Red var. Onun klavyesiyle karşılaştırdığımda red switchlerin daha sessiz olduğunu söyleyebilirim. Zaten internette de araştırma yaparak ses farklılıklarını bulabilirsiniz. Daha önce farklı bir markanın blue switchli klavyesini de kullanmıştım. Tüm bunları baz alarak konuşursam blue switch kadar kulak tırmalamıyor ancak red switch kadar da sessiz değil. Ben kullanım olarak memnunum brown switchlerden ancak bu kişisel tercih meselesi olduğu için benim beğendiğimi siz beğenmeyebilirsiniz. Bu yüzden aklınızda herhangi bir soru var ise size tavsiyem deneme fırsatı bulabileceğiniz bir yerden kendiniz test ederek almanızdır.

Corsair K70 MK2 Red oyunculuk için iyi midir ? Benim için ses çıkarması sorun değil, performansı ve kullanımı nasıl ? Yoksa başka bir mekanik oyuncu klavyesi mi önerirsiniz ?

Corsair K70 MK2 Red oyunculuk için iyi midir ? Benim için ses çıkarması sorun değil, performansı ve kullanımı nasıl ? Yoksa başka bir mekanik oyuncu klavyesi mi önerirsiniz ?
Diğer kaliteli markaların klavyelerini kullanmadım ama Corsair ailesi üzerinden soruyorsan K70 M.K2 Red switch oyun için, işini rahatlıkla görebilecek üst düzey klavyelerden biridir.

Brown switchli k95i aldım ve bugün iadeye yolladım maalesef. Tuşa basarken eşit noktasında tuş aşağı doğru zıplıyor gibi bir etkisi var ve beğenmedim bu etkiyi. Blue switch ile red'in ortası olarak tabiri doğru. Ama blue switch hissiyatını vermiyor. Kararsızım sanırım hem blue switch hem red switch klavye alıcam :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı