Corsair K70 RGB PRO Cherry MX Red vs K70 PRO Optik-Mekanik

DuckEag

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iki klavyenin arasında kaldım, sanırım her şeyleri aynı fakat switchler birisinde optik. Optik olan 100 TL daha ucuz. Normalde daha pahalı olması gerekmiyor mu?

Bu paraya Cherry MX switchli bir klavye alınmamalı özellikle kablosuz kullanıma açık değilken. Amazon üzerinden Epomaker ve Akko bakman çok daha mantıklı olur ama illa şartsa TR içi düşünülebilir gibi.

Bir de multi medya tuşları olmayan klavye almak istemiyorum. Bu yüzden alternatifim çok yok. Ya bu klavyeler ya da Razer Blackwidow v4, fakat V4 aşırı pahalı bu yüzden eledim.

Sebep de söyleyebilirseniz daha iyi olur.

Pardon.
Cherry MX, alman kalitesiyle geliyor. Başınızı ağrıtmaz.
Optik mekanik ise Cherry MX'e göre daha yeni bir teknoloji aralarında pek fark yok ama cherry MX daha uzun ömürlü olduğu için onu almalısınız bence.

Pardon.
Cherry MX, alman kalitesiyle geliyor. Başınızı ağrıtmaz.
Optik mekanik ise Cherry MX'e göre daha yeni bir teknoloji aralarında pek fark yok ama cherry MX daha uzun ömürlü olduğu için onu almalısınız bence.
İnternette optik switchlerin daha dayanıklı olduğunu söylemişlerdi ama sanırım tuşa basına bir hissiyat vermiyormuş ve bu yüzden tuşa basıp basmadığınızı tam anlamıyormuşsunuz. Bu yüzden Cherry MX tercih edeceğim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı