Corsair LL 120 RGB vs Corsair ML 120 RGB

Hangisi?

• Corsair LL 120 RGB

Oy: 8 44,4%
  • Corsair ML 120 RGB

Oy: 10 55,6%

• Oy verenlerin toplamı
    18

Aysar

Hectopat
Yer
İtalya
Daha fazla  
Yılbaşında Phanteks P400S kasama fan almayı düşünüyorum. LL 120 benim daha çok hoşuma gitti. Bu iki model arasındaki fark nedir? Sizce hangisini tercih etmeliyim? Aralarındaki kalite farkı nedir? Bir de 120mm fan ve 140mm fan arasındaki fark nedir? Sizce 2x140mm mi alayım yoksa 2x120mm mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de sipariş verdim ml120 daha elime ulaşmadı test etme fırsatım olmadi. Ikisinin arasındaki fark ML120 nın daha sessiz calismasiymis. 12 cm ve 14 cm olarak geliyor bunlar kasan hangisini destekliyorsa onu almalısın. Kafama göre alayim gibi bisey yok ama bazı kasalar var ikisini de destekleyen slotları var.

ML daha performanslı ama az görsellik, LL daha iyi görsellik ama az performanslıdır. Eğer işlemci soğutucun kaliteli, havadar kasaya sahipsen LL120 görsellik bakımından iyi tercih olur. Diğer türlü performans öncelikse ML120 daha iyi tercihtir.

Ben de sipariş verdim ml120 daha elime ulaşmadı test etme fırsatım olmadi. Ikisinin arasındaki fark ML120 nın daha sessiz calismasiymis. 12 cm ve 14 cm olarak geliyor bunlar kasan hangisini destekliyorsa onu almalısın. Kafama göre alayim gibi bisey yok ama bazı kasalar var ikisini de destekleyen slotları var.
Test ettikten sonra sonuçları buraya yazarsanız sevinirim.
ML daha performanslı ama az görsellik, LL daha iyi görsellik ama az performanslıdır. Eğer işlemci soğutucun kaliteli, havadar kasaya sahipsen LL120 görsellik bakımından iyi tercih olur. Diğer türlü performans öncelikse ML120 daha iyi tercihtir.
Kasa P400S. Ama benim için önemli olan sessiz ve perfonmasınız iyi olması. Zaten ML mödelide hoş bir tasarıma sahip.
Bide biyerde okuduğum göre 14cm daha sessiz çalışıyormuş. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
ML120 Pro RGB modelini aldım geçen gün dh de bir arkadaştan. 3x120mm ml serisi siteden de incelemelerini izlemişsinizdir “manyetik levitasyon” teknolojisi yani mıknatıslı sistem fanlardaki sürtünmenin çok aza indirgenmesiyle seste azalıyor(yok denecek kadar) zaten 1600 rpm max dönüş değeri. 3 adet fan set halinde içinde setin 2 adet rgb sürücüsü var. Bir tanesine 6 adete kadar fan bağlanıyo diğeride bu 6 adete kadar destekleyen fan sürücüsünü çalıştıran aparat, o da usb 2.0 anakart arayüzüne bağlanıyor. Corsairin link isimli programıyla kontrol ediyorsunuz RGB özelliklerini. Bu urün normalde 700-800 TL civarında, dh deki satan arkadaştan 500 TL’ye sipariş ettim. Sonuna kadar kalitesi hakkını veriyor parasının ve de sıfır ürün. İsteyene yardımcı olabilirim.

ML120 Pro RGB modelini aldım geçen gün dh de bir arkadaştan. 3x120mm ml serisi siteden de incelemelerini izlemişsinizdir “manyetik levitasyon” teknolojisi yani mıknatıslı sistem fanlardaki sürtünmenin çok aza indirgenmesiyle seste azalıyor(yok denecek kadar) zaten 1600 rpm max dönüş değeri. 3 adet fan set halinde içinde setin 2 adet rgb sürücüsü var. Bir tanesine 6 adete kadar fan bağlanıyo diğeride bu 6 adete kadar destekleyen fan sürücüsünü çalıştıran aparat, o da usb 2.0 anakart arayüzüne bağlanıyor. Corsairin link isimli programıyla kontrol ediyorsunuz RGB özelliklerini. Bu urün normalde 700-800 TL civarında, dh deki satan arkadaştan 500 TL’ye sipariş ettim. Sonuna kadar kalitesi hakkını veriyor parasının ve de sıfır ürün. İsteyene yardımcı olabilirim.
Bilgilensirme için çok sağol. Anladığım kadarıyla LL sadece görüntü bakımından önde. Sanırım ML alıcağım.

Benim tercihim görüntü değil sessizlik, önceden müzik dinlerken vs. bir uğultu gelirdi "vuuuv" diye şimdi süper sessiz bazen dönüş hızları da yavaşlıyor enerji tüketimi de düşüyor. Tabii asıl performans yazın belli olacak fakat maksimum hızı 1600 rpm olan bir fan ne kadar ses yapabilir ki?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı