Asus ROG XF 120 vs Corsair LL120 RGB

Hayır, aşağı yukarı aynı diyebiliriz, aralarında tahminen 2-3 desibel oynar en fazla. Ancak LL120 tek kelimeyle çöp bir fan, Battlecruiser'daki Çin malı çöp Vento'lar bile daha fazla hava akış değerine sahip.
Zaman ayırıp bilgilendirdiğin için gerçekten teşekkür ederim. Dediğini dikkate alıp LL 120 almayacağım. Peki fiyat performans sessiz RGB şık fan tavsiyen var mı 3x kit halinde. Görünüş ve sessizlik önemli benim için. Fiyatı 700 lira bandında, daha düşük fiyatta olabilir. Yoksa Arctric BioniX 3x kiti alayım mı?

Sessizlik ve RGB yanyana gelince pek bir ürün kalmıyor piyasada. Silverstone Air Blazer 120R alıp düşük RPM'lerde çalıştırabilirsin. Ben 4 tane kullanıyorum, 1700 RPM'yi geçmediği sürece kulaklık takılıyken duymuyorum.

RGB olup iyi değerlerin yanında sessizlik sunan fanlar maalesef az, tam olarak nasıl bir şey önermeliyim bilemedim o yüzden. Devir aralığını falan nasıl yapmayı planlıyorsun? Çünkü mesela Silverstone AB120R var, 2200 devir maksimumda 93 CFM ve 35.6 desibel sunuyor. CFM değeri 2 tane LL120 kadar, ancak sesi de bir o kadar fazla. Aslında hep düşükte kullanacağını bilsek mesela bundan alırsın 1200 devire sabitlersin, hem aşırı ses çıkartmaz hem de en az LL120'nin maksimumu kadar hava sağlayabilir. Ancak bu ara devirler için kesin veriler olmadığından bir şey diyemiyorum.
Sepultura da benden 1 dakika önce yazmış :D RGB ile sessizlik pek yan yana gelebilen bir şey değil. Türkiye'de olmayan P12'nin ARGB modeli var mesela, P12 ile aynı ses değerlerine sahip ama LL120 gibi CFM'i düşük yine, standart P12 ile kıyas bile alamıyor hava akışında. O yüzden RGB istiyorsan bence fanda arama, çünkü fanda aradığında performanstan kayıp yaşıyorsun. Güzel bir fan bulup RGB çerçeve falan alabilirsin. Veya çok yüksek güçte bir fan alıp düşük devirde çalıştırabilirsin.

Son düzenleme:
RGB olup iyi değerlerin yanında sessizlik sunan fanlar maalesef az, tam olarak nasıl bir şey önermeliyim bilemedim o yüzden. Devir aralığını falan nasıl yapmayı planlıyorsun? Çünkü mesela Silverstone AB120R var, 2200 devir maksimumda 93 CFM ve 35.6 desibel sunuyor. CFM değeri 2 tane LL120 kadar, ancak sesi de bir o kadar fazla. Aslında hep düşükte kullanacağını bilsek mesela bundan alırsın 1200 devire sabitlersin, hem aşırı ses çıkartmaz hem de en az LL120'nin maksimumu kadar hava sağlayabilir. Ancak bu ara devirler için kesin veriler olmadığından bir şey diyemiyorum.
Sepultura da benden 1 dakika önce yazmış :D RGB ile sessizlik pek yan yana gelebilen bir şey değil. Türkiye'de olmayan P12'nin ARGB modeli var mesela, P12 ile aynı ses değerlerine sahip ama LL120 gibi CFM'i düşük yine, standart P12 ile kıyas bile alamıyor hava akışında. O yüzden RGB istiyorsan bence fanda arama, çünkü fanda aradığında performanstan kayıp yaşıyorsun. Güzel bir fan bulup RGB çerçeve falan alabilirsin. Veya çok yüksek güçte bir fan alıp düşük devirde çalıştırabilirsin.
Peki sen ne al derdin RGB konusunda yani illa ki sıkılcam bir süre sonra kapatıcam ama ilk defa bir kasamı RGB yapmak istiyorum. Artric 3x BioniX mi LL 120 mi yoksa bir önerin var mı başka güzel kaliteli görüntü ve performansı iyi veren :)
Düzenleme: Kasamda radyatöre 2x takacak yer var Artric 2x RGB’siz önerdiğin o sessiz fanlardan taksam, egzoz fan görüntü için 1x LL 120 alsam nasıl olur? Fazla ses çıkar mı yine de? Kasayla gelen 2x fanıda ön tarafa montajlasam? 1x boşta kalcak ön tarafta bu sorun teşkil eder mi? Kusura bakma zamanını çok aldım ama.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı