Corsair Master Elite 130 için sistem toplamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Murat Aydogmus

Hectopat
Yer
Viyana
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba arkadaşlar, geçen Aralık ayında çok güzel bir oyun sistemi toplamıştım Technopat sayesinde. O güzel sistemi satmak zorunda kaldım - iyi de para geçti elime -. Yeni bir sistem toplamak istiyorum, ancak kasayı bu sefer daha düşük bütçeli bir sistem düşünüyorum. Corsair 130 kasası çok hoşuma gitti ayrıca. Oyun ve film için düşünüyorum, gerektiğinde taşımak için kolay olacağından ufak kasa olması önemli benim için. Bunun haricinde oyun için ekran kartı hangisi olacağına karar veremedim. Eski sistemimde EVGA GTX 770 olduğu için sorun yaşamıyordum, ama şu an için yeterli olacak ekran kartı ve bu kart için PSU önerileriniz gerekiyor. RAM olarak Corsair Vengeance 8gb (CL9) yeterli olur diye düşünüyorum. Genel olarak bunun gibi bir sistem düşündüm, ama PSU'nun kabloları az olması gerekiyor, kasada fazla yer kaplayacak yoksa... Şimdiden teşekkürler...

Aklımdan geçen parçalar şu şekilde:
  • İşlemci: i5 4670K
  • Anakart: Msi Z87i Gaming Mainboard

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışında yaşadığımdan fiyat farkı olacak ama 1500-2000 lira gibi aralık düşünüyorum.
Yeni ürünleri genelde Amazon sitesinden alıyorum. Bulursam 2. el de alabilirim.

- - - Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar,
geçen aralık ayında çok güzel oyun sistemi toplamıştım technopat sayesinde, o güzelim sistemi satmak zorunda kaldım (iyi de para geçti elime). Yeni bir sistem toplamak istiyorum ancak kasayı bu sefer ufak düşünüyorum.
Corsair 130 kasası çok hoşuma gitti. Oyun ve film için düşünüyorum, gerektiğinde taşımak için kolay olacağından ufak kasa olması önemli benim için.

Aklımdan geçen parçalar şu şekilde:
işlemci: i5 4670K
anakart: Msi Z87i Gaming Mainboard

bunun haricinde oyun için ekran kartı hangisi olacağına karar veremedim. Eski sistemimde Evga gtx 770 olduğu için sorun yaşamıyordum ama şu an için yeterli olacak ekran kartı ve bu kart için PSU önerileriniz gerekiyor.

ram olarak Corsair Vengeance 8gb (CL9) yeterli olur diye düşünüyorum.

genel olarak bunun gibi bir sistem düşündüm ama PSU nun kabloları az olması gerekiyor, kasada fazla yer kaplayacak yoksa

şimdiden teşekkürler :)

Dün buraya bu metni yazmıştım ve Türkçe kurallarına uymayan mesaj olduğu için uyarı almışım. Özel mesaj atamadığımdan buraya yazmak zorunda kaldım. Nerede hata yaptığımı söylerseniz, bir dahakine o hatayı yapmam.

Mesajda düzelttiğiniz bir cümle de anlam bozukluğu var:
"Yeni bir sistem toplamak istiyorum, ancak kasayı bu sefer daha düşük bütçeli bir sistem düşünüyorum."

Teşekkürler.

Size gelen mesajda, orijinal mesaj yer almakta, oraya bakarak veya orijinal mesaj ile düzenlenen mesajı karşılaştırarak hatalarınızı görebilirsiniz.

Sisteme gelecek olursak, İ5 4670K almanıza gerek yok. İ3 4130 işinizi görecektir. Anakart olarak Z87 yonga seti fazla olacaktır zira bu bileşenler ile ekran kartını sağlayacak bütçe kalmıyor... H87 veya H81 yonga setli anakart alabilirsiniz.

Bu videodaki sistemi alabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı