Corsair ML120 Pro fan hızı nasıl ayarlanır

zafercoturoglu

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba 3 adet ML120 Pro fana sahibim bu fanlar kit olarak lightning Node Pro ile geldi ve bende bunu kontrolcüye bağladım güç kablolarını ise Corsair kasamın arkasındaki kontrolcüye bağladım. Lakin fanlar biraz sesli çalışıyor. Ben bu fanların hızını iCUE üzerinden düşürebilir miyim? Anakart olarak MSI kullanıyorum ama BIOS üzerinden ayarlayamıyorum. Fanları vs. göremiyorum. Ya da yanlış yere mi bakıyorum bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Kontrolcüye taktıysan yazılımı varsa anca oradan değiştirilebilir. Doğrudan anakarta takmadığın bir şeyi anakart üzerinden kontrol edemezsin. Kontrolcü gücünü SATA'dan alıyor çünkü. Tabii Lightning Core kontrolcüsünü bilmiyorum genel yorum yaptım ben.

Kasandaki kontrolcü anakarta bağlı mı? Yoksa sadece PSU'dan gelen güç kablosuna mı bağlı? Fanların hızını kontrol etmek istiyorsan anakartındaki SYS_FAN girişine takman lazım.
Anakarta bagli
Kasandaki kontrolcü anakarta bağlı mı? Yoksa sadece PSU'dan gelen güç kablosuna mı bağlı? Fanların hızını kontrol etmek istiyorsan anakartındaki SYS_FAN girişine takman lazım.
Pardon şuan kasanın yanında değilim ama kasanın kendi kontrolcüsü güç kaynagina bagli ama başka kablosu var mi bilmiyorum. Corsair uygulamasi üzerinden kontrol edemiyor muyum ?

Son düzenleme:
Pardon şuan kasanın yanında değilim ama kasanın kendi kontrolcüsü güç kaynagina bagli ama başka kablosu var mi bilmiyorum. Corsair uygulamasi üzerinden kontrol edemiyor muyum ?
Eğer anakartınızda Corsair iCUE ile fan kontrol desteği varsa uygulamadan yaparsınız, yoksa BIOS'a girip yaparsınız. Bunları yapabilmek için anakarta takılı olması lazım fanların tabi. (Bu arada iCUE ile sadece renk ayarı yapılıyor da olabilr ondan tam emin değilim)

Eğer anakartınızda Corsair iCUE ile fan kontrol desteği varsa uygulamadan yaparsınız, yoksa BIOS'a girip yaparsınız. Bunları yapabilmek için anakarta takılı olması lazım fanların tabii. (Bu arada iCUE ile sadece renk ayarı yapılıyor da olabilr ondan tam emin değilim)

Tamamdır akşam iş dönüşü kontrol edeceğim.
Eğer anakartınızda Corsair iCUE ile fan kontrol desteği varsa uygulamadan yaparsınız, yoksa BIOS'a girip yaparsınız. Bunları yapabilmek için anakarta takılı olması lazım fanların tabii. (Bu arada iCUE ile sadece renk ayarı yapılıyor da olabilr ondan tam emin değilim)

Onu kontrol etmek lazım

Son düzenleme:
Tamamdır akşam iş dönüşü kontrol edeceğim.
Bu videodan anladığım kadarıyla sadece renk ayarı mevcut iCUE'da. Fanların PWM kablosunu anakarta takınca BIOS'tan kontrol edebilmeniz lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan anladığım kadarıyla sadece renk ayarı mevcut iCUE'da. Fanların PWM kablosunu anakarta takınca BIOS'tan kontrol edebilmeniz lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım mecbur anakarta takacagiz

Bende H100i Elite Capellix sıvı soğutucu ile gelen Commander Core kontrolcü var. 6 fana kadar rgb ve pwm giriş sağlıyor. Sıvı soğutucunun fanları (2 tane) ve kasa içindeki ML120 Pro fanlarımı (3ü önde 1'i egzoz) kontrolcüye taktım. iCUE üzerinden her fanın hızını istediğim gibi ayarlayabiliyorum.

Geri
Yukarı