Corsair MM600 Mouse pad incelemesi

Merhabalar arkadaşlar,

Sizlere Corsair'in oyuncular için ürettiği çift taraflı alüminyum MM600 mouse padini inceleyeceğiz.

Öncelikle padin kendi resmi sayfasını paylaşayım. Ayrıntılı bilgiyi burdan edinebilirsiniz.
Corsair Gaming MM600 Double-Sided Mouse Mat

Pade gelecek olursak. Başta da söylediğim gibi çift taraflı. Bir tarafı pürüzsüz bir yapıya sahip. Diğer taraf ise biraz daha tırtıklı yapıda. Burada soracağınız ilk soru tırtıklı yüzeyde mouse rahat hareket edebiliyor mu?
Evet ediyor ve fazlasıyla akıcı şekilde. Hiçbir şekilde takılma vs oluşmuyor.

Padin kutusunun dışında dikkatimi çeken birşey ile karşılaştım ve gayette hoşuma gitti. Kutunun saü alt tarafın da iki adet üçgen bulunuyor. Bu üçgenlerde mousenin yüzeylerinin örnekleri bulunuyor. Buradan dokunarak padin hissiyatını öğrenebiliyoruz.
7.JPG

Resimde de daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Kutu ve kutu içeriğine gelecek olursak. Yine klasik olarak pad, garanti belgesi ve kullanma kılavuzu.

4.JPG

Padin pürüzsüz yüzeyine bir bakalım,
5.JPG

Diğer tarafı ise bahsettiğim şekilde pürüzlü yüzey,
6.JPG

Fotoğraflardan da gayet belli oluyor.

Ayrıca padin gövdesi alüminyumdan yapılmış. Alüminyum üzerine yüzeyleri işlemişler.
12.JPG

Resimde de açıkca belli oluyor.

Padin yüzeyleri zemine temas etmemesi ve kaymaması için köşelere yukarıdaki resimdeki gibi plastik ayaklar yapılmış. Yaklaşık olarak padin yüzeyini zeminden 2 milimetre kadar yüksekte tutuyor.
Kaymama görevini başarıyla yerine getiriyor.

Fakat üzerinde sürekli olarak bir yük olacağı için padin ortasının zamanla çökme ihtimali var benim gözlemlediğim kadarıyla. Bunu önlemek amacıyla arada ters çevirerek kullanmak faydalı olabilir.

Padin kalitesine değinecek olursak mouse üzerinde adeta akıyor. Gerçekten çok kaygan hatta bazı durumlarda elinizi biranda durduramıyorsunuz ve mouse fazla hareket edebiliyor. Tabi buna zamanla alışırsınız.

Padin genel olarak büyüklüğüne değinmek gerekirse bunu normal ölçüler ile değilde fotoğraf ile göstermek bana göre daha çok bilgi verir diye düşünüyorum.
15.JPG

Fazlasıyla yeterli bir alana sahip pad. Yani kolayla pad üzerinden taşacağınızı zannetmiyorum.

Pad hakkında değineceklerim bu kadar.

Eksi yön olarak dediğim gibi zamanla sadece çökme yapabilir. Bunların haricinde başka birşey göremedim.

Sadece kutu içeriğine bir temizleme bezi eklenebilirdi. Her ne kadar Corsair markasını çok sevsemde böyle ince detaylar konusun da biraz cimri bir firma ne yazıkki. :)

Sizin gördüğünüz, dikkatinizi çeken birşey olursa veya sormak istediğiniz birşey olursa yorumlarınızı esirgemeyin.

İnceleme boyunca herhangi bir şekilde sürç-i lisan eylediysem affola.

Görüşmek üzere. :)

@er36po @Furkan Muhammet Çınar @Sasha UKR sizden ayrıca yorumlarınızı bekliyorum. :)

Son düzenleme:
Şuan ne durumda mousepad alınır mı ?
Kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm o da şans eseri inceleme konularına göz atarken. Padi hala kullanıyorum ve neredeyse ilk aldığım gibi. Ilk mesajim da yazdığım ortasının çökmesi durumu olmadi ve yüzeyler hala çok iyi durumda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı