Corsair M65 RGB Mouse incelemesi

Merhabalar arkadaşlar,

Bugün sizlere Corsair'in M65 RGB mouse ve MM600 Mouse padini inceleyeceğim. Umarım size faydalı bir konu olur.

Öncelikle mouseden başlamak istiyorum.

Corsair M65 RGB mouse bilindiği üzere FPS türü oyunlar için üretilmiş bir mouse. Yine RGB led ile donatılmış bir donanım.

Ayrıntılı teknik detaylar için bu linke bakabilirsiniz.
Corsair Gaming M65 RGB Laser Gaming Mouse — Black

Mouse ne çok büyük ne de çok küçük. Belki eli çok büyük olanlar için küçük kalabilir. Benim için ideal.
Üst gövde tek parça şekilde yapılmış. Yani tuşlar ayrı bir parça değil.

Mouse üzerinde 8 adet tuş bulunmakta. Hepsine ayrı ayrı görevler atayabiliyorsunuz.

Kutu ve kutu açılışı ile detaylara girelim.

8.JPG

9.JPG

Kutu içeriği:
10.JPG

Kutu içeriğini Corsair klasikleştirmiş. Donanım, garanti belgesi ve kullanma kılavuzu.

Gerekli driver yine mousenin sitesinden indiriyorsunuz. 56 MB ZİP olarak bir dosya. Corsair yine tüm donanımlarını aynı program içinde toplamış ve bu oldukça güzel olmuş.

Programa gelecek olursak, programı diğer kulaklık ve klawye incelememde göstermiştim. Yine aynı program ve aynı düzene sahip.

1.JPG

Bu sekmede mousenin tuşlarına aktarılacak komutları ayarlayabiliyorsunuz.

2.JPG

Bu kısım da ise mousenin ambleminde ki ledi ve mouse topunun altındaki ledi ayarlayabiliyoruz.

3.JPG

Bu kısımda da mouse'nin DPI ayarlarını yapabiliyoruz. 5 farklı DPI ayarı var. Her ayarda mousenin üzerinde ki led farklı renkte yanıyor ve bunu biz istediğimiz renge göre ayarlabiyoruz.

Mousenin solunda Sniper tuşu bulunuyor.
14.JPG

Gördüğümüz kırmızı ve üzerinde beyaz hedef olan tuş. Bu tuşa bastığımız da mouse nin DPI 'ını sizin kendinize özel olarak ayarladığınız hıza çıkmakta veya düşmekte.

Şunu da belirteyim tuşa basıp bırakmıyorsunuz. Bastığınız sürece özel DPI de oluyor. Parmağınızı çektiğiniz de mouse DPI tekrar normal haline dönüyor. Açıkcası bana çokta kullanışlı birşey gelmedi. Basması biraz zor. Parmağınızı biraz kasmanız gerekiyor. Onu yaparken ben sol tuşa da istemsiz bastığım oldu.

Mousemizin ağırlığına gelecek olursak. Gayet ağır bir mouse. Tabi bunu ayarlanabilir yapmışlar.

11.JPG

Resimde de görebileceğiniz üzere mousenin altında 3 adet ağırlık var. Bunlar vidalı bir sistemle konumlandırılmış. Kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz bu ağırlıkları.

13.JPG

Burada mousenin DPI ayar tuşlarını ve led aydınlatmasını görebiliyoruz. O ok işeretleri aracılığıyla programda ayarlamış olduğumuz DPI seçenekleri arasın da geçiş yapabiliyoruz.

Son olarak mousenin genel bir görüntüsünü paylaşayım.
15.JPG

Eksiklere gelecek olursak beni üzen şey, Corsair bu mousenin kutusunun içine yedek mouse ayaklarından yani o ufak padciklerden koyabilirdi. Mousenin altındakiler yıprandığı zaman değiştirmek gayet güzel olurdu.

Tuş hissiyatlarına gelecek olursak. Tuş dokunuşları gerçekten tam kıvamında. Ne çok sert nede yumuşak. Sadece Sniper tuşu biraz zor basılıyor, birde mouse topunu çevirirken biraz sert.

Kablo boyu gayet yeterli seviyede. Hatta ben masanın ardında bir kısmını topladım. Kendi kablo saracak bir cırt cırtı bulunuyor. Genelde bir çok üründe var artık bu zaten.
Kablo sargılı ayrıca.

Bunlar dışında gözüme çarpan veya hissettiğim bir eksiklik yok.

Sizin de söylemek istediğiniz veya sormak istediğiniz birşey olursa yorumlarınızı bekliyorum.

Konu boyunca herhangi bir sürç-i lisan eylediysem affola.

Görüşmek üzere. :)

@er36po @Furkan Muhammet Çınar @Sasha UKR sizlerin ayrıca yorumlarınızı istiyorum. :)

Son düzenleme:
Kargo dahil 91.81 dolar = 80.73 avro yapıyor. Yani gümrüğe takılma ihtimali var.:) Tabi daha önce bu fiyat aralığında alış-veriş yapmış ancak vergiye tabi tutulmamıştı, belki bu da takılmaz.

Kargo parası vergiye dahil olmaz abi. :) Zaten Amazon 75 Euro üzerine çıktığı zaman kendisi vergiyi alıyor senden sen hiç uğraşmıyorsun.

Sadece ürün fiyatı baz alınıyor. Ürün toplamı 80 dolar önemli olan bu. :) Kargo parası isterse 100 dolar olsun hiç önemi yok.

@Akif Teşekkür ederim fotoğraf için. Yeteri kadar büyük duruyor. Almayı düşünesim geldi. Mouse'u yenilemeyi planladığım zaman daha detaylı bakacağım.

Konu hortlamışken sorayım bari.

Kinzu V2 var bende. Değiştirmeye değer mi?

Ayrıca beyaz rengi hakkında ne düşünüyorsunuz?

selam arkadaşlar uğraşmama rağmen mause yi ayarlayamadım profiles new kısmından fry 4 veya call of duty gösteriyorum ama tuş kombinasyonları çıkmıyor oyunların tuş atayamıyorum gogle den bunla ilgili bir yer bulamadım yardımcı olabilecek arkadaş varmı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı