Çözüldü Corsair MP510 480 GB SSD'nin hızı nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Delaney

Hectopat
Makaleler
1
SSD'yi yeni aldım. Bilgisayarı sıfırlayıp Windows'u SSD'ye kurdum. Hız testlerini yaptım. Ancak Technopat'ın yaptığı teste göre 4 KiB hızları biraz düşük geliyor. Daha sonra Technopat'ın incelediği kutuda yazan değerle benim kutumda yazan bazı değerlerin aynı olmadığını gördüm. Bu normal mi? Resimde de belirttim.

Anakartım: MSI B350M GAMING PRO.

Kutu.png

Technopatssdtest.png

technopat.png

1ssd.png

diskmark.png

Çözüm
480GB.png

Değerler gayet normal göründü bana, bir sıkıntı göremedim. Yukarıda da ilgili dokümanı paylaştım, göz atabilirsiniz.

SSD'de bir sıkıntı yok.
Başka sorum yok. Kutunun üzerinde de 360K yerine 120K yazınca merak ettim. Sitede de 360K yazıyor ama kutuda 120K. Benim için bir sıkıntı teşkil etmiyor. Sadece merak etmiştim.

Başka sorum yok. Kutunun üzerinde de 360K yerine 120K yazınca merak ettim. Sitede de 360K yazıyor ama kutuda 120K. Benim için bir sıkıntı teşkil etmiyor. Sadece merak etmiştim.
Çok büyük ihtimalle yanlış basım. Aynı modelin 240GB versiyonunu kullanıyorum, 180K-240K şeklinde IOPS değerleri. Yani evet, yanlış basılmış. Tekrar söyleyeyim, sıkıntı yok :)

Geri
Yukarı