Corsair MP510 480GB düşük yazma hızı

aliyıldırımz

Centipat
Okuma hızı 3500 ama yazma hızı 500-600 çıkıyor. Sorun nerede acaba? Takarken bir tane vida bulup kullanmıştım, ondan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız soket NVMe desteklemiyor olabilir. 500 600 dediğiniz SATA'nın Max limitidir. Hangi anakartı kullanıyorsunuz?

Şöyle bir bilgi var;

1 X M.2 slot (Key m)1.
Supports PCI-e 3.0 X4 (1st, 2ND and 3RD gen AMD Ryzen™/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics and 2ND gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics) or PCI-e 3.0 X2 (Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics) and SATA 6Gb/s.

Sanırım SATA 6Gb/s olarak çalışıyor şu an senin SSD'in. Bilgisayarda başka depolama aygıtı takılı ise çıkarıp tekrar dener misin? Gerçi SATA 6Gb/s olsaydı 300'e sınırlanırdı fakat başka bir şey gelmedi aklıma. Firmware güncel mi?

B450 Tomahawk Max direkt M.2 SSD SATA'ya nasıl bağlayım? Testi zaten CrystalDiskMark ile yaptım.

Bazı anakart karda BIOS ayarlarına girip kullanılan M.2 modunu SATA ya da NVMe olarak değiştirebiliyorsunuz. Mobilden giriyorum görsel ile yardımcı olamayacağım ancak kurcalayarak bulabilirsiniz.

Benim bilgim dahilinde şöyle bir şey var.
Ben bilgisayarımı kendim montajladım hayatımda ilk defa.
Hiç bir şeye de dikkat etmedim.

Zannediyorum eğer ki sistemin desteği var ise zaten otomatik kendi hızına ulaşıyor.
Veya ben şansa doğru yere takmış olabilirim, ama zannetmiyorum.

SSD'de bir problem olabilir mi?
Mesela 500-600 olduğunu nasıl gördünüz?

Benim bilgim dahilinde şöyle bir şey var.
Ben bilgisayarımı kendim montajladım hayatımda ilk defa.
Hiç bir şeye de dikkat etmedim.

Zannediyorum eğer ki sistemin desteği var ise zaten otomatik kendi hızına ulaşıyor.
Veya ben şansa doğru yere takmış olabilirim, ama zannetmiyorum.

SSD'de bir problem olabilir mi?
Mesela 500-600 olduğunu nasıl gördünüz?

CrystalDiskMark ile test edebilirsin. Anakartının portu SATA destekliyorsa Max 500-599 oluyor. M.2 NVMe ise daha yüksek değerlere ulaşır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı