Corsair Obsidian 250D Mini İtx Kasa İnceleme ve Montaj

@Asabi merhabalar sisteminiz hayırlı olsun Bende bu aralar sistem toplayacağım ama en son kasa konusunda kafam karıştı COOLER MASTER SILENCIO M-ATX Mini-ITX SİYAH KASA bende buradaki kasayı beğendim incelemelerini fln izledim ama havalandırma konusu kafama takıldı. Böyle kasalardaki havalandırma Dark N10 vb. kasalardaki kadar iyi olur mu ?

@davyjonesss o kasa aslında mini itx değil matx. Havalandırmadan ziyade adından da anlaşılacağı üzere sessizlik için yapılmış bir model. Dark N10 ile havalandırma açısından büyük fark olur.

Güle güle kullan.

@brltpc teşekkür ederim.

Kasayı güncellemeye devam ediyorum. Son olarak stok soğutucu yerine Amazon'dan Cooler Master Hyper T2 işlemci soğutucu aldım. 11 günde elime ulaştı. Kargo dahil 73TL'ye gelmiş oldu.

Stok soğutucu ile oyunlarda özellikle GTA V gibi işlemciye yük bindiren oyunlarda işlemci 70 dereceyi görüyordu. Hyper T2 ile aida 64 kararlılık testi yaptım işlemci 50 dereceyi geçmedi. Fan devri ise %50'yi geçmedi. Yani süper sessiz ve etkili çalışıyor. Resimde fan devri 2662 görünüyor onun sebebi artık test sonunda msi command center ile hızlı soğutma özelliğini denemem. Bu özellik tüm fanları tam kapasite çalıştırıp hızlı bir soğutma sağlıyor. Test boyunca Hyper T2 1400 devir civarında süper sessiz çalıştı.

T2 yerine TX3 seçmememin sebebi ise tabandaki farklılıklar. TX3'te 3 ısı borusu var ve işlemciye temas edecek tabanda birbirinden ayrı durmakta ayrıca yükseklik farkı var tabanla ısı boruları arasında. T2'de ise 2 ısı borusu var ancak işlemciye temas edecek tabanda 4 ısı borusu gibi ayrılmış ve tüm tabanı kaplıyor. İkisinde de 92mm'lik fanlar bulunuyor ve ikisi de 14cm yüksekliğinde. İki soğutucu da intel için stok soğutucu gibi push pin montajına sahip.
Bu arada Hyper T2'yi Türkiye'de satan yer bulamadım. Daha küçük modeli olan T2 Blizzard modeli vardı birkaç yerde.

T2 Amazonda 17$ kargo ile 73TL. Türkiye fiyatı yok.
TX3 Amazonda 18,80$ kargo ile 78TL. Türkiye fiyatı ise 110TL

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…