Corsair Obsidian 500D İçin Sıvı Soğutma Önerisi

gloriousseadog

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, Corsair Obsidian 500D kasasını almayı düşünüyorum. Sıvı soğutma olarak ise yine Corsair'in H115I Elite Capellix ve H150I Elite Capellix modelleri arasında kaldım. Kasanın üst kısmına en fazla 280 mm radyatör takılabiliyor. Ön kısmına ise 360 mm takılabiliyor. Sizce hangisini almam daha doğru olur? Üst kısma 280 mm takmak mı, yoksa ön tarafa 360 mm takmak mı? Hangisi daha soğutur?

Hocam resimlerden gördüğüm kadarı ile kasanızın arkasında bir egzoz fanı yok. Kasanızın önündeki 3 fandan birini arkaya egzoz fan şeklinde arkaya, diğer kalan iki fanı da kasanın üst tarafına montajlayıp H150I Elite Capellix'i de kasanın önüne montajlarsanız daha iyi bir soğutma performansı alacağınızı düşünüyorum.

Hocam resimlerden gördüğüm kadarı ile kasanızın arkasında bir egzoz fanı yok. Kasanızın önündeki 3 fandan birini arkaya egzoz fan şeklinde arkaya, diğer kalan iki fanı da kasanın üst tarafına montajlayıp H150I Elite Capellix'i de kasanın önüne montajlarsanız daha iyi bir soğutma performansı alacağınızı düşünüyorum.
Tamamdır hocam,çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı