Corsair Platinum RAM alınır mı?

7950x3D
ROG X670E-A

128GB RAM'e ihtiyacım var. Ekosistem açısından Corsair düşünüyorum. Corsair Vengeance 64GB (32x2) olan modelin beyaz renginin stoğa girmesini bekliyorum.

Mumkunse 6000 MHz - CL30 tarzi bir bellek daha iyi olur. Olasi yuksek frekans kaynakli sorunlarin da onune gecersiniz zaten DDR5'de bana kalirsa onemli olan frekanstan ziyade gecikme sureleri. 6000 MHz - CL30 su an tatli bir nokta mevcut teknoloji icerisinde. Ancak arkadasin da yazdigi gibi 128GB RAM kullanacaksaniz olaylar degisiyor. Bu kadar RAM'e ihtiyac duyacak ne yapiyorsunuz ki?

Mumkunse 6000 MHz - CL30 tarzi bir bellek daha iyi olur. Olasi yuksek frekans kaynakli sorunlarin da onune gecersiniz zaten DDR5'de bana kalirsa onemli olan frekanstan ziyade gecikme sureleri. 6000 MHz - CL30 su an tatli bir nokta mevcut teknoloji icerisinde. Ancak arkadasin da yazdigi gibi 128GB RAM kullanacaksaniz olaylar degisiyor.
Hocam teşekkürler Corsair önerir misiniz?

Bu kadar RAM'e ihtiyac duyacak ne yapiyorsunuz ki?
Yukarıda belirttiğim gibi video editörüyüm yüksek çözünürlükte videolar editliyorum işim gereği. Ayrıca uzun yıllar sorun çıkarmayacak şekilde sistem parçaları seçtiğimiz için ilerleyen dönemlerde bu sistemle farklı aksiyonlar alabilirim. 64GB tercih etme ihtimalim de var 128GB'a göre bilmediğim avantajları varsa.

Hocam teşekkürler Corsair önerir misiniz?

Yukarıda belirttiğim gibi video editörüyüm yüksek çözünürlükte videolar editliyorum işim gereği. Ayrıca uzun yıllar sorun çıkarmayacak şekilde sistem parçaları seçtiğimiz için ilerleyen dönemlerde bu sistemle farklı aksiyonlar alabilirim. 64GB tercih etme ihtimalim de var 128GB'a göre bilmediğim avantajları varsa.

Render icin tercih ediyorsaniz o zaman zaten frekansin asiri bir onemi yok. Arkadasin da dedigi gibi 128GB tercih edecekseniz 5600MHz bellek tercih edebilirsiniz. Corsair bellekleri bana gereksiz pahali geldigi icin sahsen onermiyorum daha uygun alternatifler var.

Aynı zamanda yüksek kalitede oyunları da çok sık oynuyorum.

Deveyle pire kadar fark ettirecek bir sey degil hocam 128GB olmasi daha cok isinize yarayacaksa alin gecin.

Yeni konular

Geri
Yukarı