Corsair Ram Soğutucusunu nasıl sökebilirim?

mustafaguney

Kilopat
Daha fazla  
8 GB 2x4 Dual Kit Corsair Vengeance ramlerin üzerindeki metalik pasif soğutma işlemci soğutucusuyla çarpıştığı için işlemci soğutucusunu takamıyorum 2. dimm'e kadar kaplıyor, 3 ve 4 dimmlere taksam bu seferde dual channel olarak çalışmayacak böyle olacağını bilseydim low profile yada daha kısa pasif soğutuculu ram alırdım ramlerin soğutucusunu nasıl sökebilirim?
Ramler bu;
www.corsair.com: Vengeance® — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CMZ8GX3M2A1600C8)

VENG_K_angle.png
Yandaki delikte vida varsa çıkart yoksa yukardaki Corsair logosu'nu çıkart o soğutucu parçaları bir arada tutuyor olmalı.

Peki bende birşey sorayım aynı problem bende de var ve aynı rami 4.slota taksam 2. slota ise low profil bir yine corsair vegance alsam sorun yarartır mı anakart ile belleklerin çalışması ?

Tamamdır hallettim yardımlarınız için sağolun.
Peki bende birşey sorayım aynı problem bende de var ve aynı rami 4.slota taksam 2. slota ise low profil bir yine corsair vegance alsam sorun yarartır mı anakart ile belleklerin çalışması ?
Çalışmasında problem olmaz hocamda dual channel olarak çalışır mı kesin birşey diyemem ama çalışır diye düşünüyorum aynı marka ve vengeance modeli tek fark low profile olması sonuç olarak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı