Corsair RAM'lerin farkı nedir?

Ninna

Kilopat
Daha fazla  
Selam. Şu anda kullanmakta olduğum sistemimde Corsair'in iki tane 8 GB RAM'i takılı. Sistemi ilk topladığımda bir tane takmıştım sonradan bir tane daha alıp ekledim. Şimdi kontrol ettiğimde iki RAM'in farklı DRAM'lere sahip olduğunu fark ettim. Biri Micron Technology diğeri SK Hynix.
Ekran görüntülerinde CPU-Z'nin verilerini paylaştım. Bunun sistem üzerinde negatif ya da pozitif bir etkisi olur mu? İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• slot2.png
    slot2.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 34
  • slot4.png
    slot4.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 33
  • memory.png
    memory.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Çalıştığı sürece sıkıntı yok. Zaten bunu daha önce de anlatmıştık. Kit olmayan RAM'ler aynı olsa bile farklı çip olabiliyor. Bir ara zaten çip sıkıntısı vardı.

Çipleri farklı muhtemelen, dual channel çalıştığından günlük kullanımda bir sıkıntı olmaz. Ama Overclock yapmaya çalışırsanız sıkıntı olur. İki çipin OC potansiyelleri farklı olduğundan yapamaz/çok az yapabilirsiniz.

Günlük kullanımda çökme, mavi ekran vs. yaşamıyorsanız kullanmaya devam edin. Eğer yaşıyorsanız ya biri ya da ikisi de XMP değerlerini yapamıyordur.

Çipleri farklı, sistem düzgün çalışıyorsa ve oyunlarda sıkıntı çıkmıyorsa bir problem olmaz.
Sistem düzgün çalışıyor bir sıkıntı görmedim şimdilik. Ancak her gün oyun oynarken 1-2 defa alta alıyor. Bu RAM'lerden kaynaklı bir sorun olabilir mi acaba?

Çipleri farklı muhtemelen, dual channel çalıştığından günlük kullanımda bir sıkıntı olmaz. Ama Overclock yapmaya çalışırsanız sıkıntı olur. İki çipin OC potansiyelleri farklı olduğundan yapamaz/çok az yapabilirsiniz.

Günlük kullanımda çökme, mavi ekran vs. yaşamıyorsanız kullanmaya devam edin. Eğer yaşıyorsanız ya biri ya da ikisi de XMP değerlerini yapamıyordur.
OC yapmıyorum XMP Profil 2'de kullanıyorum. Ancak her gün oyun oynarken 1-2 defa alta alıyor. Bu RAM'lerden kaynaklı bir sorun olabilir mi acaba?

Sistem düzgün çalışıyor bir sıkıntı görmedim şimdilik. Ancak her gün oyun oynarken 1-2 defa alta alıyor. Bu RAM'lerden kaynaklı bir sorun olabilir mi acaba?
Oyun ile ilgili olabilir, benim RAM'lerim kit olmasına rağmen birkaç oyunda yaptığı oluyordu.

Oyunun alta alması farklı bir durum. Çeşitli sebeplerden olabilir. Bunun için farklı konu açabilirsiniz.

Geri
Yukarı