Corsair RM1000e 1000W vs ASUS ROG 1000W Aura PSU

serifozoltu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sistem toplayacağım da bir şey dikkatimi cekti.
ASUS ve Corsair arasında aralarında yarı yarıya fiyat farkı olan güç kaynağı modelleri var.
Kontrol edebilir misiniz?
Öneri alabilir miyim? Corsair is görür mü?
Kuracağım sistemde Sapphire RX 7900 XTX olacak.

Corsair Rm1000e 1000w 80 Gold Tam Modüler Güç KaynaÄı Fiyatı, Yorumları - Trendyol Corsair RM1000e 1000W.

ASUS ROG-STRIX-1000G-Aura modüler 80+ Gold sertifika ATX 3.0 uyumlu PCI-e 5.0 10 yıl garanti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus’un sıvı soğutucu, fan ve PSU ürünleri aşşşırı pahalı satılıyor hiç gerek yok. Attığınız Corsair yeterli bir ürün. Daha üst bir şey isterseniz buna bakabilirsiniz. Geleceğe dönük olması açısından ATX 3.0 destekli bir ürün olması daha iyi olur.

1000W almanız da elzem değil ki. 850W bir ürün de fazlası ile yeterli.

Yurt dışı olması problem değil ise bu.

Başlıktaki soruya cevap olarak ROG daha kaliteli ama o fiyata düpedüz kazık. Fiyat farkına değecek bir şey yok.

Ekran karti icin 850 wat kullanın talimati var o nedenle1000W.

Ekran karti icin 850 Watt kullanın talimati var o nedenle 1000W.
Aynı ekran kartını 120 Watt güç tüketen işlemciyle de 250 Watt tüketen işlemciyle de kullananlar olacak. Hava soğutmalı sisteme de bu ekran kartını alanlar var, 420mm sıvı soğutmalı sisteme alan da var. Şirketler de zaten bu duruma karşı asıl ihtiyaç duyulan miktarın üstünde öneri yapıyorlar, sen şirketin öneri yaparken bıraktığı güvenlik payının da üstüne kendin bir pay eklediğinde aslında ihtiyaç duymayacağın miktardaki PSU için gereksiz bir ödeme yapmış oluyorsun.

Gelecekte 5090-6090 gibi kartlar kullanma planın yoksa 850 Watt fazlasıyla yeterli olur. Ben de 4090'lı sistem için 850 Watt alacaktım normal şartlarda ama 12+4 güç çıkışından 450 Watt'ın üstünde güç veren PSU'lar 1000 Watt ve üzerinden başladığı için mecburen yüksek Watt değerlerinde aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı