Corsair RM750 PSU R7 3700X RTX 2070 sistemi besler mi?

Eki Görüntüle 1715130

Peki hocam GPU'nun kutusundan çıkan bu parçalar nedir bunları da yerleştirmek gerekiyor mu bir yere?

Çok teşekkür ederim hocam. Peki sadece GPU için mi geçerli bu PCI-E yazan kabloyu seçmek? Demek istediğim diğer parçaların da PSU kablosunda ilgili isimler bulunuyor mu yoksa sadece PCI-E için geçerli bir olay mı?
Kabloda isimler bulunur tabi Corsair ise PCI-E yazılı olan güç kablosu ekran kartına
CPU yazılı olan kabloda işlemcinin solundaki 8 pinli yuvaya , isimlere dikkat edin.

Kartın arkalı önlü resmini atarsanız anlayabilirim ama sanmıyorum montajlanacak bişey değil.
Kart şu an bende değil hocam elime geçince sizinle paylaşacağım. Diğer bir sorum ise bu RM750 için bir arkadaşım dedi ki "bu PSU 750W ile çalışmaz, ihtiyacı kadar o watt ile çalışır dedi emin olamadım doğru mudur nasıldır çalışma prensibi bu PSU'nun?

Kart şu an bende değil hocam elime geçince sizinle paylaşacağım. Diğer bir sorum ise bu RM750 için bir arkadaşım dedi ki "bu PSU 750W ile çalışmaz, ihtiyacı kadar o watt ile çalışır dedi emin olamadım doğru mudur nasıldır çalışma prensibi bu PSU'nun?
750 watt maksimum çıkabildiği değerdir.
Örn : İşlemciniz: 90 watt tüketiyor.
Ekran kartınız : 220 watt
SSD Ram anakart fanlar vs : 110 watt diyelim : 90+220+110= 420 watt güç kullanacaktır.
yani 750 watt a kadar yolu var.

750 watt maksimum çıkabildiği değerdir.
Örn : İşlemciniz: 90 watt tüketiyor.
Ekran kartınız : 220 watt
SSD Ram anakart fanlar vs : 110 watt diyelim : 90+220+110= 420 watt güç kullanacaktır.
yani 750 watt a kadar yolu var.
Yani parçalar ne kadar güç çekiyorsa o kadarını kullanıyor o zaman. Yani 750W diye sürekli 750 watt ile çalışmıyor sanırım. Teşekkür ederim bilgilendirmelerin için hocam

Geri
Yukarı