Corsair RM750X 80+ Gold 1384TL!

Dostum ürünlerin en baştan sona kadarki süreçte dolaştığı bölgelerin kargo ve gümrük işlemlerinin o anki yoğunluğuna göre güncelleme gelir zaten:) herhangi bir problem yoktur yani merak etme. Yani en azından kendi tecrübelerime dayanarak siparişini verdiğim birçok ürün oldu ve herhangi bir problem yaşamadım.

Herkesin kargosu gelince ( benden sonra sipariş verenlerin bile ) ister istemez sorun falan mı oldu diye düşündüm. Bir de bir an önce denemek istiyorum hoca PSU'yu 😃 bir de TR priz uyumlu kablo çıkıyor mu hocam?

Ürün elime ulaştı, kurulumunu yaptım. Kalitesi ve sağlamlığına söylenecek söz yok ama kullanışlılık açısından rezalet diyebilirim :D Kabloları aşırı kalın, içinden çıkan ekran kartına taktığımız PCI kablosunda iki adet başlık var, yani iki tane 6+2 uç var, birini ekran kartına takıyorsunuz ötekisini sokacak yer bulamıyorsunuz aşşada sallanıyor 🤣 Birde dediğim gibi aşırı kalın kabloları var, belkide sağlam olsun diye bu şekildedir ama kasa kapanığını kapatırken sıkıntı yaşıyorsunuz ve hiç esnek değiller öyle kolaycana eğilip bükülmüyorlar. Benim kasada kablo düzeni çok güzeldi, baya emek etmiştim ama şimdi bu kabloları eğip bükemediğim için zorlaya zorlaya kasa kapağını kapatıp bıraktım, birdaha da açmam heralde kapağı 😂 Ses konusundaysa sesi yok, fan belli sıcaklıkta dönüyor zaten ve o sıcaklığa ulaştırmak için PSU'yu yani 750wolt'u harbiden zorlayacak bir sisteminizin olması lazım. Ben fanı dönderecek kadar ısındıramıyorum PSU'yu ama internette dönse bile sessiz çalıştığını söylemiş bütün yabancı inceleme kanalları. Kalın ve eğilip bükülmeyen kabloları haricinde bir problemi yok gibi duruyor PSU'nun.

@Sekar bu modelin kablolarında kondansatör var. Bu sayede Ripple'ı azaltıyor, daha stabil voltaj veriyor. Yani iyi bir şey. Zaten Ripple olarak çok iyi değerler veriyor RMx serisi, 6-7 mV civarı. Kabloları gereğinden fazla bükmemeni öneririm, yanlış bilmiyorsam çok zorlarsan kondansatörler zarar görebiliyor.

PCIe güç kablosu konusunda haklısın, ben kutudan çıkan plastik kelepçe ile bağladım o fazlalığı. Sallanmıyor ama yine de kötü duruyor.

@Sekar bu modelin kablolarında kondansatör var. Bu sayede Ripple'ı azaltıyor, daha stabil voltaj veriyor. Yani iyi bir şey. Zaten Ripple olarak çok iyi değerler veriyor RMx serisi, 6-7 mV civarı. Kabloları gereğinden fazla bükmemeni öneririm, yanlış bilmiyorsam çok zorlarsan kondansatörler zarar görebiliyor.

PCIe güç kablosu konusunda haklısın, ben kutudan çıkan plastik kelepçe ile bağladım o fazlalığı. Sallanmıyor ama yine de kötü duruyor.
Bilgilendirme için teşekkürler dostum, kabloları düzene takılmadan sadece kapağın kapanabileceği kadar büktüm zarar görürse de artık yapacak bir şey yok 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı