Corsair RM750X 80+ Gold 1384TL!

Yani tamamda Seasonic'in PSU larinda bile sorunlar cikmis, hiç sorunu olmayan benim bildigim AXi var tek oda bilgisayar fiyatina.
RMx serisi çok üst düzey bir seri zaten, zirveye oynayacak sayılı PSU'lardan. RM serisi çok iyi değil, arkadaş da büyük ihtimal onla karıştırdı dendiği gibi.

Dosya Ekleri

• 78EDFBDD-C186-4C3A-9CD1-1E1933483739.png
    78EDFBDD-C186-4C3A-9CD1-1E1933483739.png
    214 KB · Görüntüleme: 72
Maalesef saçma sapan bir şekilde isimi neredeyse aynı olan şeyler çıkarıyorlad biri rx biri mh olsun mesela😂 bende karıştırıyorum hep. Bu arada geçen hafta da bu fiyata satıldı. Direkt aldım yarın teslim alacağım.
Dostum hangi gün satın aldın? Ben de 12 Nisan tarihinde satın aldım da 13 Nisan Kleinostheim, Bavaria DE Amazon tesisine ulaşıp oradan 14 Nisan tarihinde KREFELD, NW DE tesisine geçiş yaptı. Şimdi de en son güncelleme 16 Nisan Hoofddorp, NL şubesinden çıkış yaptığı gözüküyor. Genelde ürünler direkt KREFELD tesisine ulaşıp oradan Hoofddorp tesisine gidiyordu. İlk defa önce Kleinostheim adresine geçip oradan sırasıyla diğerlerine geçti. Sende de kargo süreci böyle mi devam ediyor? Bu güç kaynağını aldıktan sonra da aynı gün AMD 5900X sonraki gün de 980 Pro 1 TB HEATSINK sipariş verdim. Onlar da hala mesela İspanya Zaragoza adresinde gözüküyor. Geçen ay ve önceki Germany siparişlerinde öncelikli olarak bu adreslere denk gelmediğimden bir sormak istedim.

Ayrıca bir de bu 1 ay içerisinde bireysel olarak maksimum 5 adet sipariş mevzusu ile ilgili bilgin var mı acaba? Yani demek istediğim gümrükte ürünü satın aldığın tarihe mi bakıyorlar yoksa ülkeye giriş tarihine mi bakıyorlar?

Bunun dışında bildiğim kadarıyla aynı üründen 1 siparişte maksimum 2 adet sipariş verebiliyorsun. 3 adet aynı ürün olduğu taktirde gümrükten geçmiyor. Bu konuyla ilgili de bilgin varsa paylaşabilirsen sevinirim. Çok uzun araştırmalar yaptım da açık ve tam bilgiye net olarak ulaşamadım. Bazı durumlar hala muallakta. Mesela Nisan ayı içerisinde Germany toplamda kargodaki ürünlerim geldiğinde 4 siparişim olmuş olacak. Her siparişte 1 adet ürün verdim. Maksimum 5 sipariş olduğu için bu ay içerisinde 1 adet sipariş daha verebilirim diye tahmin ediyorum. Fakat siparişler her ne kadar teker ürün olsa da 3 tanesi bilgisayar bileşeni olduğu için gümrükte sıkıntı çıkartabilirler mi bilemiyorum.

Dostum hangi gün satın aldın? Ben de 12 Nisan tarihinde satın aldım da 13 Nisan Kleinostheim, Bavaria DE Amazon tesisine ulaşıp oradan 14 Nisan tarihinde KREFELD, NW DE tesisine geçiş yaptı. Şimdi de en son güncelleme 16 Nisan Hoofddorp, NL şubesinden çıkış yaptığı gözüküyor. Genelde ürünler direkt KREFELD tesisine ulaşıp oradan Hoofddorp tesisine gidiyordu. İlk defa önce Kleinostheim adresine geçip oradan sırasıyla diğerlerine geçti. Sende de kargo süreci böyle mi devam ediyor? Bu güç kaynağını aldıktan sonra da aynı gün AMD 5900X sonraki gün de 980 Pro 1 TB HEATSINK sipariş verdim. Onlar da hala mesela İspanya Zaragoza adresinde gözüküyor. Geçen ay ve önceki Germany siparişlerinde öncelikli olarak bu adreslere denk gelmediğimden bir sormak istedim.

Ayrıca bir de bu 1 ay içerisinde bireysel olarak maksimum 5 adet sipariş mevzusu ile ilgili bilgin var mı acaba? Yani demek istediğim gümrükte ürünü satın aldığın tarihe mi bakıyorlar yoksa ülkeye giriş tarihine mi bakıyorlar?

Bunun dışında bildiğim kadarıyla aynı üründen 1 siparişte maksimum 2 adet sipariş verebiliyorsun. 3 adet aynı ürün olduğu taktirde gümrükten geçmiyor. Bu konuyla ilgili de bilgin varsa paylaşabilirsen sevinirim. Çok uzun araştırmalar yaptım da açık ve tam bilgiye net olarak ulaşamadım. Bazı durumlar hala muallakta. Mesela Nisan ayı içerisinde Germany toplamda kargodaki ürünlerim geldiğinde 4 siparişim olmuş olacak. Her siparişte 1 adet ürün verdim. Maksimum 5 sipariş olduğu için bu ay içerisinde 1 adet sipariş daha verebilirim diye tahmin ediyorum. Fakat siparişler her ne kadar teker ürün olsa da 3 tanesi bilgisayar bileşeni olduğu için gümrükte sıkıntı çıkartabilirler mi bilemiyorum.

Hocam çok detay istemişsin bu kadar bilgim yok. Ama 12sinde siparişimi verdim bugün teslim edilecekti evde olmadığım için yarına erteledim. Arayıp amazondan bilgi alabilirsin. 5 sipariş hakkın olduğun doğru. Bunlar gümrüğe geldiği tarih itibari ile değerlendirilir. Sınıra geldiğinde yakınların üzerinden devam etmeni tavsiye ederim adres kart vs aynı olsa bile sorun olmuyor.

Gümrük işleri her zaman doğru işlemiyor. 3 tane amaxon.jpden kart alıp getirdim. O ay içindeki tek siparişimdi. Hiç5i görmedim. 5 olunca sanırım üstünde ticari olarak değerlendirebilir. 5ten sonrasının yasak olup olmadığına emin değilim. Yani vergi durumu değişebilir. Yakın zamanda değişen vergilendirme durumları da vardı. Herşey aklımda değil bir süredir bu işi yapmıyorum. Ve bir süredir de bilgisayarım yok. Yeterli bilgi edinemiyorum.

İthalat tarihine yani gümrüğe geldiği tarihe bakıyorlar. Aylık 5 sipariş sınırını aşarsanız bir sonraki ay hak sıfırlanana kadar ürünleri gümrükte bekletiyorlar. Sıfırlandığında gerekli işlemleri yapıp gönderiyorlar. Sipariş iptali veya geri gönderme gibi bir şey olmuyor.

RM750X için iyi fiyat, daha önce konusu açılmıştı bu indirimin.
Bu arada 2018 model bu RM750X, 2021 diye alacaklar hayal kırıklığına uğramasınlar.

Bu arada 2018 model bu RM750X, 2021 diye alacaklar hayal kırıklığına uğramasınlar.

Yani 2018 model de bayağı iyi. RM750X sonucta.

Yabancı sitelerde incelemelere bakınca tek farkı 2018 olanın daha sessiz çalışması olarak açıklanmış, 2018 olması daha kötüymüş gibi algı yaratsa da muhtemelen 2021 modelde sadece biraz traşlayıp görünümü modernleştirmişler.

Geri
Yukarı