Corsair SP120 gürültülü çalışıyor

egeefecik

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
0400F | 2X8 HyperX Predator 3000 Mhz @2666 Mhz | MSI B460M-A PRO | AMD Radeon RX 6650XT Sapphire Nitro+| Samsung 970 EVO Plus 1 TB M.2 SSD | SanDisk Ultra 3D 500GB | Samsung SSD 870 EVO 500GB | Western Digital Green 2TB 7200 RPM HDD | Corsair Carbide 110R | Corsair CX650F RGB
Meslek
Mülkiye'de talebe
Corsair Carbide 110r kullanıyorum, ön tarafta 2 adet Arctic F14 var ve gayet sessizler. Egzozda da 2 tane 120mm fan var, birisi kasayla gelen fan diğeri de Corsair sp120. normalde sessiz çalışması gereken bir fan ama kasayla beraber gelen fandan bile daha gürültülü çalışıyor. Çözümü nedir, yerine hangi fan tercih edilmeli?

F12 alacağım muhtemelen ama SP120'nin bu kadar gürültülü çalışması da mantıksız geliyor. Normalde egzoz kullanımı için çok uygun değil ama ön portlar dolu olduğu için kullanamıyorum. Egzoz fanı olarak kullandığım için gürültülü herhalde.

Egzoz fanla alakası olduğunu sanmıyorum. Eğer ciddi manada ses varsa zarar görmüş olabilir ancak Arctic'e kıyasla sesli ise gayet normal. Çünkü kullandığınız ürün daha sessiz Corsair'e göre. Ancak kağıt üzerindeki değerlere göre çok ciddi fark olmaması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı