Corsair Spec 01 [Alındı]

Evet arkadaşlar bugün kasam elime ulaştı ilk fırsatta incelemeye atıldım. :D Öncelikle Corsair Spec 01 duruşu çok şık. Hava akımını fanlarla haledeceğimi umuyorum ki öyle olacak. :) En önemli dikkatimi çeken ekran kartı taktığımız vidalama yeri dışarı tarafta çıkıntılı bir şekilde. Malzeme konusuna gelirsek oldukça başarılı Corsair. :)

Kutu

Fotoğraf0880.jpg

Fotoğraf0882.jpg

Görünüş.
Fotoğraf0883.jpg

Ön.
Fotoğraf0884.jpg

Arka.
Fotoğraf0886.jpg

İç.
Fotoğraf0888.jpg

PSU yeri.
Fotoğraf0889.jpg

Üst.
Fotoğraf0885.jpg

Bahsettiğim ekran kartı vidalama yeri.
Fotoğraf0891.jpg

Fan ve HDD bölümleri.
Fotoğraf0890.jpg

Fotoğraf0894.jpg

Başarılı ürün ve başarılı inceleme hayırlı olsun diyorum. Ayrıca kaç cm ekran kartı genişliği bırakıldığı konusunda biraz daha ayrıntılı resim atarsan arkadaşlar için yararlı olur.

Merhabalar, konuyu hortlatmış gibi olmasın da . Şimdi ben bu kasadan sipariş verdim ve yarın geliyor.Yorumları okuduğuma göre bu kasanın Hava Sirkülasyonu zayıf olduğu söyleniyor.Kasanın sahibi olarak bunu doğru buluyor musunuz ve kasayı tavsiye ediyor musunuz ?

Kasayı elbette tavsiye ediyorum. Bütçeyi biraz daha yükselterek Spec 02'yide alabilirdiniz. Hava sirkülasyonuna fazla takılmayın. Kasa daha kullanıma hazır değil o yüzden net cevap veremeyeceğim fakat Corsair sizi üzmeyecektir.

Henüz kullanmadığım için ayrıntılı cevap veremiyorum kusura bakmayın. :)

Artıları;
  • 42 CM ekran kartı yeri. (Yukarıda 40 cm yazmıştım o tahminimdi)
  • Kaliteli malzeme kullanımı.
  • Şık görüntü.

Eksilerine gelecek olursak;
  • Tek fanla gelmesi
  • İşlemci soğutucu takma yeri en fazla 15 cm. (Hyper T4,Hyper 212 EVO) Gibi soğutucular sığmaz.

Eklemek istediğim bir kaç bilgi daha var onlarda bunlar. :)

Kasaya anakartı taktığımız yer vidalar üstündeydi dikkatimi çekti ayrıca. :)
Kasanın boyu: 44.7 CM
Yüksekliği:42 CM
Eni: 20 Cm
İşlemci fan yeri:15 cm
En fazla PSU boyutu:23 cm
Kilosu:4.8 KG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı elbette tavsiye ediyorum. Bütçeyi biraz daha yükselterek Spec 02'yide alabilirdiniz. Hava sirkülasyonuna fazla takılmayın. Kasa daha kullanıma hazır değil o yüzden net cevap veremeyeceğim fakat Corsair sizi üzmeyecektir.

Henüz kullanmadığım için ayrıntılı cevap veremiyorum kusura bakmayın. :)

Artıları;
  • 42 CM ekran kartı yeri. (Yukarıda 40 cm yazmıştım o tahminimdi)
  • Kaliteli malzeme kullanımı.
  • Şık görüntü.

Eksilerine gelecek olursak;
  • Tek fanla gelmesi
  • İşlemci soğutucu takma yeriş en fazla 15 cm olmaz. (Hyper T4,Hyper 212 EVO) Gibi soğutucular sığmaz.

Eklemek istediğim bir kaç bilgi daha var onlarda bunlar. :)

Kasaya anakartı taktığımız yer vidalar üstündeydi dikkatimi çekti ayrıca. :)
Kasanın boyu: 44.7 CM
Yüksekliği:42 CM
Eni: 20 Cm
İşlemci fan yeri:15 cm
En fazla PSU boyutu:23 cm
Kilosu:4.8 KG
İlginiz için çok teşekkürler,şimdi de şu çelişkiye düştüm , kasa geldiğinde iade edip Corsair 200R mi alsam ?? Sizce 200R Spec/01 den iyi mi ??

Gelince bence bir kontrol edin derim. Hoşunuza gitmez ise 200R'yi alabilirsin fakat sana tavsiyem 200R yerine Zalman Z11 Neo alman. :)

Yeni görüyorum, hayırlı olsun güzel inceleme :).
Hava sirkülasyonunu yine Corsair'in AF serisi 120mm 2 fan alarak tavana takarsan çok rahat bir şekilde çözmüş olursun. :)
Corsair genelde üzmez. :)

Sistemini tamamen toplamış ve montajlamış halini merakla bekliyorum. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı