Corsair SPEC-05 soğutucu önerisi

brkayet

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
H610M-S2H
İşlemci
i5 12400F
Ekran Alıntısı.PNG

1663417622641.png

Esenlikler arkadaşlar, kullandığım kasanın hava akışı gerçekten kötü o yüzden kaliteli işlemci soğutucusu arıyorum. Kasanın üstündeki hava çıkışlarının avantajını kullanmak adına sıvı soğutucu almamı önerir misiniz? Ya da kule tipi soğutucu işimi görür mü? Son olarak kasanın hava akışını daha ferah bir hale nasıl getirebilirim?

Güzel bir hava soğutucu bence işinizi görür. LGA 1700 aparatı dahil olan SE-224 XT ya da Arctic'e Sport Duo'ya da tek fanlısı güzel olur.
LGA 1700 aparatı ID-Cooling soğutucular için Gelbura sitesinde, Arctic'e Sport Duo için Teknobiyotik sitesinde ücretsiz veriliyor. Başka yerden alırsan bu kit çıkmayabilir.

Güzel bir hava soğutucu bence işinizi görür. LGA 1700 aparatı dahil olan SE-224 XT ya da Arctic'e Sport Duo'ya da tek fanlısı güzel olur.
LGA 1700 aparatı ID-Cooling soğutucular için Gelbura sitesinde, Arctic'e Sport Duo için Teknobiyotik sitesinde ücretsiz veriliyor. Başka yerden alırsan bu kit çıkmayabilir.
önerin için teşekkür ederim,fakat merak ettiğim şey önerdiğin fanlar kasaya sığar mı?

Şimdi konuya geniş açıdan bakalım.

SPEC-05 gerçekten çok demode ve vasat bir kasa. Adında Corsair yazması onu daha iyi hale getirmiyor. Bu kasa üzerinden sistem yükseltmesi de pek makul durmuyor. Nitekim işlemciniz için kule tipi bir soğutucu yeterli geliyor ama bu kasa sizi o yüzden üzüyor çünkü desteği kısıtlı. Toz filtresi, fan gibi konularda da eksiklikleri bulunuyor. Madem sıvı soğutma alabilecek gücünüz var. O halde bu bütçenizi kasa ve kule tipi soğutma için kullanın.

Dark Maxima V12
ID-COOLING SE-214-XT RGB

Yukarıdaki gibi bir kombinasyon yaparak hem geniş bir kasa hem de ihtiyacınızı karşılayacak bir soğutucu edinmiş olursunuz.

Önerin için teşekkür ederim, fakat merak ettiğim şey önerdiğin fanlar kasaya sığar mı?

Hayır sığmaz 150mm yüksekliğinde güzel pek hava soğutucu yok zaten. Bütçene uygun güzel bir 240mm daha iyi olur.
Arkadaşın attığı 214-XT olabilir belki ama o da ucu ucuna sığıyor görünüyor.

Aynı işlemciyi kullanıyorum fakat anakart asus B-660M-D4 ben de id cooling se 214 XT modeli var ve memnunum. Kasam asus gt-301 ilk başta sığdıramadım ve iade edecektim, ikinci deneyişimde ramlere milimlik yakınlıkla sığdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı