Corsair Spec Delta kasaya sıvı soğutma sığar mı?

mustafa6163

Centipat
Daha fazla  
Dostlar Corsair Spec Delta kadaya sahibim. Sıvı soğutucu olsrak NZXT X53 RGB sogutucum var. Montajı daha sonra yapacağım fakat sığar mı kasaya emin olamadım. Halihazırda 2 adet RAM'im var fakat dörtleyeceğim RAM'leri. Anakartta MSI Z590 Tomahawk Wi-Fi. A akartında üstündeki sogutucu benı endiselendiriyor ayrıca.

DC13C4F1-E18E-49AC-8355-E5768E7A03AA.png

Bilgisi olan dostlarım var mı?

Son düzenleme:
Hocam açıkçası bu konularda cahilim. Sizlere zahmet olmazsa eğer kontrol etme durumunjz var mı ?

Linkte bulunan PDF dosyasını incelerseniz. Kullanmakta olduğunuz kasanın ön, üst ve arka bölümlerine montaj yapabileceğiniz fan ve radyatör boyutları açıkça belirtilmekte.
Ben anakarttan endişe duyuyprum açıkçası zaten

Burda göremedm benim anakartı hocam.
@Ertaç çakmak

:(

Son düzenleme:
Hocam açıkçası bu konularda cahilim. Sizlere zahmet olmazsa eğer kontrol etme durumunjz var mı ?

Ben anakarttan endişe duyuyprum açıkçası zaten

Burda göremedm benim anakartı hocam.
@Ertaç çakmak

:(
Kasaniın üst kısmına belirtmiş olduğunuz soğutucuyu takabileceği belirtilmekte fakat takacağınız sıvı soğutma sisteminin belleklere ve mosfet sogutucularına temas edip etmeyeceğini garanti edemem montaj sırasında ufak suprizler oluşabilmekte. Eğer sorun yaşarsanız ön bölüme rahatlıkla montaj yazabilirsiniz. Fakat üst bölüme montaj yapmakta ısrarcıysanız kumpas veya metre ile ölçüm yapıp daha net bir sonuca varabilirsiniz.

Kasaniın üst kısmına belirtmiş olduğunuz soğutucuyu takabileceği belirtilmekte fakat takacağınız sıvı soğutma sisteminin belleklere ve mosfet sogutucularına temas edip etmeyeceğini garanti edemem montaj sırasında ufak suprizler oluşabilmekte. Eğer sorun yaşarsanız ön bölüme rahatlıkla montaj yazabilirsiniz. Fakat üst bölüme montaj yapmakta ısrarcıysanız kumpas veya metre ile ölçüm yapıp daha net bir sonuca varabilirsiniz.
Hocam ön bölümde kasanın kendi fanları var. Cok mantıklı gelmiyor o yüzden. Bana

Hocam ön bölümde kasanın kendi fanları var. Cok mantıklı gelmiyor o yüzden. Bana
Bu durumda bahsettiğim gibi üst bölümden kumpas yada bir metre ile ölçü almanız lazım. Bahsetmiş olduğunuz sıvı soğutmanın radyatör kalınlığı 30 milimetre, fanlarin kalınlığı ise 26 milimetre dolayısıyla yapacağınız ölçümde baz alacağınız toplam uzunluk 56 milimetre bu sekilde bir ölçüm alıp bellek ve mosfet soğutucuya temas olup olmayacağını anlayabilirsiniz. Eğer üst bölüme yetersiz gelirse mecburen ön panele montaj yapmak durumunda kalacaksınız.

Kasaniın üst kısmına belirtmiş olduğunuz soğutucuyu takabileceği belirtilmekte fakat takacağınız sıvı soğutma sisteminin belleklere ve MOSFET sogutucularına temas edip etmeyeceğini garanti edemem montaj sırasında ufak sürprizler oluşabilmekte. Eğer sorun yaşarsanız ön bölüme rahatlıkla montaj yazabilirsiniz. Fakat üst bölüme montaj yapmakta ısrarcıysanız kumpas veya metre ile ölçüm yapıp daha net bir sonuca varabilirsiniz.
Hocam pervaneler bu şekilde. Kasanın yukarısına kaydırdım biraz RAM'e vs temas etmesin diye. İki tane fanda da sıkıntı olmaz gibi duruyor montaj esnasında. Sogutucunun başını denemedim fakat. RAM'e temas var mı yok mu onu bilemiyorum. Denemek lazım dediginşz gibi.

Dosya Ekleri

• C155B803-5C11-4AD2-BA9B-5969AB20565E.png
    C155B803-5C11-4AD2-BA9B-5969AB20565E.png
    577,4 KB · Görüntüleme: 116
  • EB251673-112C-4213-9CD6-AFA80BA0BC92.jpeg
    EB251673-112C-4213-9CD6-AFA80BA0BC92.jpeg
    96,9 KB · Görüntüleme: 118

Geri
Yukarı