M.2 SSD vs Google One

Makaleler
45
Merhaba,

Google One yıllık 500 TL'ye 2 TB alan veriyor. Tabii her yıl artıyor ve bu sebeple sürekli abone olmak zorundayım.

M.2 SSD olarak 990 Pro 2 TB desek veri depolama hangisi daha iyi olur?

İyi Sosyaller.

Merhaba,

Google One yıllık 500 TL'ye 2 TB alan veriyor. Tabii her yıl artıyor ve bu sebeple sürekli abone olmak zorundayım.

M.2 SSD olarak 990 Pro 2 TB desek veri depolama hangisi daha iyi olur?

İyi Sosyaller.
Tabi ki fiziksel depolama. Amacınız düz veri depolamak ise SSD değil HDD bakın hocam. O verilerle çalışmak istiyorsanız o zaman başka tabi.

Tabi ki fiziksel depolama. Amacınız düz veri depolamak ise SSD değil HDD bakın hocam. O verilerle çalışmak istiyorsanız o zaman başka tabi.
Hocam, fotoğrafları telefonda saklasam nasıl olur sizce? 128 GB hafıza var. Eğer bilgisayardan yüklersem en fazla 11 GB verim var. Bunları telefona atsam bir şey olur mu? Yanımda taşımak isterim. Ancak Google sürekli para istediği için ben böyle demek istedim.

Garip bir kıyaslama. Bir tarafı USB diğer tarafı da type c çıkışlı flash bellekler var. 1TB ve daha yüksek boyutlara sahip. Google'ye 500TL yi vermeyi göze aldıysanız, bunun yerine flash bellek tercih edin.

Anahtarlığa da takın, sürekli yanınızda bulunur.

Hocam, fotoğrafları telefonda saklasam nasıl olur sizce? 128 GB hafıza var. Eğer bilgisayardan yüklersem en fazla 11 GB verim var. Bunları telefona atsam bir şey olur mu? Yanımda taşımak isterim. Ancak Google sürekli para istediği için ben böyle demek istedim.
11GB veri için para vermeye gerek yok. ZIP olarak sıkıştırıp herhangi bir Google Drive hesabına atabilirsiniz. 15GB’a kadar bedava.

Hem telefonunuza,hem de 50 liralık 16 GB’lık bir belleğe atabilirsiniz.

Tabii o da bir seçenek. Sadece alternatif sundum. Açıkçası ben pek telefon hafızanın dolu olmasını sevmiyorum. Genelde yedekleri bu şekilde hallediyorum. Tercih sizin.
Teşekkür ederim cevap için. 128 GB hafıza var ve hala 90 GB boş yer var. Geriye 80 GB boş yer kaldı diyebilirim bu şekilde. Fazla mı olur?

11GB veri için para vermeye gerek yok. ZIP olarak sıkıştırıp herhangi bir Google Drive hesabına atabilirsiniz. 15GB’a kadar bedava.

Hem telefonunuza,hem de 50 liralık 16 GB’lık bir belleğe atabilirsiniz.
Belli bir zaman sonra hesaba giriş yapılmaz ise siliniyor. Bunu göz önünde bulundurmak gerek.

Teşekkür ederim cevap için. 128 GB hafıza var ve hala 90 GB boş yer var. Geriye 80 GB boş yer kaldı diyebilirim bu şekilde. Fazla mı olur?

Belli bir zaman sonra hesaba giriş yapılmaz ise siliniyor. Bunu göz önünde bulundurmak gerek.
Bildiğim kadarıyla öyle bir politika yok. 6 yıllık verilerim duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı