Corsair Spec Delta RGB Fan Işıkları Yanmıyor

Yer
İstanbul
Bağlantıları doğru yaptığımı düşünüyorum. Çoklayıcı ile 3 fandan gelen RGB çıkışlarını çoklayıcıya bağlıyorum çoklayıcı ucunu ise B450M Mortar Max anakartımın 2 RGB girişini de denememe rağmen ışıklar gelmiyor.
@Ali Güngör Yeni topladığın bilgisayarda aynı kasayı kullanıyoruz videonu izledim aynı bağlantıyı yaptım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10:48'deki gibi bende taktım ama yanmıyor.

Anakartınızın yazılımından ayarladınız mı? Anakarta takmadan LED'ler çalışıyor mu?

Orada taktığınız değil de fan çoklayıcısının bağlantılarından birini ters olarak yapmış olabilirsin. Ben bir keresinde fan çoklayıcısını sökmüştüm ve pinleri çıkartmıştım, sonra o pinleri yerine ters oturtmuşum. Bağlantıları düzgün yani ok ile belirtiliyor ya o şekilde düzgün yapmıştım ama ilk başta söktüğüm pinleri ters taktığım için fanların ledleri yanmamıştı. Tekrar sökmekle uğraşmadım, o bağlantıyı ters taktım. Düzeldi.

Anakarta takmadan LED'ler çalışıyor mu?
Denemedim deneyeceğim.
Orada taktığınız değil de fan çoklayıcısının bağlantılarından birini ters olarak yapmış olabilirsin. Ben bir keresinde fan çoklayıcısını sökmüştüm ve pinleri çıkartmıştım, sonra o pinleri yerine ters oturtmuşum. Bağlantıları düzgün yani ok ile belirtiliyor ya o şekilde düzgün yapmıştım ama ilk başta söktüğüm pinleri ters taktığım için fanların ledleri yanmamıştı. Tekrar sökmekle uğraşmadım, o bağlantıyı ters taktım. Düzeldi.
Kontrol ediyorum hemen.

Merhaba,
Corsair Carbide Spec Delta RGB'nin içinden bir tane fanların güç kablosu için çoklayıcı bir tane de fanların ledleri için çoklayıcı çıkar.

Fanların 4 tane güç kablosunu bir tane çıkışa dönüştüren kablo:
IMG_20200120_162614.jpg

4 fanın da kablosunu kablodaki 4 girişe bağlayıp kasanızın herhangi SYS_Fan girişine takmanız yeterli olacaktır.

Fanların 3 tane led kablosunu tek çıkışa dönüştüren kablo:
rgb bağlantısı.png

3 fanın da led kablosunu taktıktan sonra dişi ucu anakartınızdaki aşağıdaki porta takın:
Ekran Resmi 2020-03-19 02.35.21.png

Merhaba,
Corsair Carbide Spec Delta RGB'nin içinden bir tane fanların güç kablosu için çoklayıcı bir tane de fanların ledleri için çoklayıcı çıkar.

Fanların 4 tane güç kablosunu bir tane çıkışa dönüştüren kablo:
Eki Görüntüle 516699
4 fanın da kablosunu kablodaki 4 girişe bağlayıp kasanızın herhangi SYS_Fan girişine takmanız yeterli olacaktır.

Fanların 3 tane led kablosunu tek çıkışa dönüştüren kablo:
Eki Görüntüle 516700

3 fanın da led kablosunu taktıktan sonra dişi ucu anakartınızdaki aşağıdaki porta takın:
Eki Görüntüle 516702
Teşekkür ederim attıklarını biliyordum zaten.
Bios Uptade edince düzeldi şimdi yanıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı