Corsair SPEC-DELTA RGB vs PowerBoost VK-G2052S RGB

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar 600-700 lira bir bütçem var ve İtopyadan PSU'su olan bir kasa alcağım. Bir tarafta CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa var. Diğer Tarafta ise POWER BOOST VK-G2052S RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa var. Biliyorum Corsair daha kaliteli fakat Power Boost'un PSU'su 650W ve açıkçası benim ilgimi çekti. İleride upgrade yaparsam tekrardan PSU almak zorunda kalmayacağım ve fiyatı da bana çok uygun. Kısacası hangisini önerirsiniz?

Kesinlikle Corsair tercih edin. Power Boost kasaların malzeme kalitesi (saç kalınlığı vs.) kötü. PSU'nun ise tahminen sertifikası yoktur. Yani sadece etiketten ibarettir diye düşünüyorum.

Ben de bu iki kasa ve bir de 6 fanlı 650w 80+ PSU'lu Frisby arasında kalmıştım da sonradan markaya yöneldim. Ön yargılı olmamak lazım aslında, 2. kalite markalardan da güzel ürünler çıkabiliyor bazen. Ben bu ön yargımı Trust klavye alarak yendim mesela. Az daha gidip daha fazla paraya mebran klavye alacaktım ama daha ucuza mekanik full RGB klavye aldım ve gerçekten çok kaliteli, iyi ki almışım diyorum.. Aynı bu şekilde PowerBoost'un ürünü de kaliteli çıkabilir, daha düşük fiyata daha yüksek performans alabilirsin. Tabi ben Corsair Carbide'i öneriyorum. Malzeme kalitesi olsun, hava sirkülasyonu olsun, kablolama kalitesi olsun, görünüşü olsun gerçekten çok kaliteli, çok şık bir kasa. Diğer kasayı kullanan birinin yorumlarını da göz önünde bulundurarak bir karara ulaşırsın diye düşünüyorum.

Ben de bu iki kasa ve bir de 6 fanlı 650w 80+ PSU'lu Frisby arasında kalmıştım da sonradan markaya yöneldim. Ön yargılı olmamak lazım aslında, 2. kalite markalardan da güzel ürünler çıkabiliyor bazen. Ben bu ön yargımı Trust klavye alarak yendim mesela. Az daha gidip daha fazla paraya mebran klavye alacaktım ama daha ucuza mekanik full RGB klavye aldım ve gerçekten çok kaliteli, iyi ki almışım diyorum.. Aynı bu şekilde PowerBoost'un ürünü de kaliteli çıkabilir, daha düşük fiyata daha yüksek performans alabilirsin. Tabi ben Corsair Carbide'i öneriyorum. Malzeme kalitesi olsun, hava sirkülasyonu olsun, kablolama kalitesi olsun, görünüşü olsun gerçekten çok kaliteli, çok şık bir kasa. Diğer kasayı kullanan birinin yorumlarını da göz önünde bulundurarak bir karara ulaşırsın diye düşünüyorum.
Diğer kasanın internette tek bir incelemesi, tek bir kullanıcı yorumu yok. 2-3 tane fotoğrafı var ve her satış sitesinde aynı fotoğrafları kullanıyorlar. Açıkçası bir bilgi bulamadığım için buraya konu açtım. Mağazaya gidip ikisini de yakından görerek karar vereceğim sanırım.

Aynı bu şekilde PowerBoost'un ürünü de kaliteli çıkabilir, daha düşük fiyata daha yüksek performans alabilirsin.
Teknoloji şans işi. Sonuçta bir kişide iyi çıktığı için marka tamamen 'süper kaliteli marka'' olmuyor. Genel olarak bakıldığında, sorun yaşayan bir çok kişi var ve marka kalitesiz.
Diğer kasanın internette tek bir incelemesi, tek bir kullanıcı yorumu yok. 2-3 tane fotoğrafı var ve her satış sitesinde aynı fotoğrafları kullanıyorlar. Açıkçası bir bilgi bulamadığım için buraya konu açtım. Mağazaya gidip ikisini de yakından görerek karar vereceğim sanırım.
''diğer kasa''dan kastınız nedir, hangi marka yani ? Eğer Corsair'den bahsediyorsanız bolca inceleme videoları mevcut.

Teknoloji şans işi. Sonuçta bir kişide iyi çıktığı için marka tamamen 'süper kaliteli marka'' olmuyor. Genel olarak bakıldığında, sorun yaşayan bir çok kişi var ve marka kalitesiz.

''diğer kasa''dan kastınız nedir, hangi marka yani ? Eğer Corsair'den bahsediyorsanız bolca inceleme videoları mevcut.
Power Boostu kastediyorum.

Ya klavye hakkında bir kaç soru soracaktım dışarıya çıkınca unuttum. Hangi modeli kullanıyorsun, ve önerir misin? Şu an Gamepower Warlock kullanıyorum, memnunum fakat değiştirmeye değer mi sence?

Ya klavye hakkında bir kaç soru soracaktım dışarıya çıkınca unuttum. Hangi modeli kullanıyorsun, ve önerir misin? Şu an Gamepower Warlock kullanıyorum, memnunum fakat değiştirmeye değer mi sence?

Trust GXT 890 Cada kulanıyorum. Kırmızı Outemu switch var, full RGB olması benim çok hoşuma gidiyor istediğim tuşa istediğim rengi atayabiliyorum. Kalitesi bakımından Warlock'tan biraz daha iyidir diye düşünüyorum ama çok değildir yani klavye upgrade yapmak istiyorsan bence daha iyilerine yönel yoksa bu klavye de sana pek farklı gelmeyecektir bence.
Tek kötü olarak gördüğüm yanı Trust logosunun sabit kırmızı ışıkta yanması oldu. Keşke o da RGB aydınlatmayla uyumlu olsaymış ama sadece görünüş olarak etkilediği için sorun yok. Trust, markasını kırmızıyla özdeşleştirmek için böyle yapmış olabilir. Neyse işte önceki mesajımda dediğim gibi alırken çok tedirgindim ama beni yanılttı gerçekten. Ayrıca tamamen Türkçe dizilim var klavyede yani ğ,ü,ş,i,ö,ç harflerinde arkadan aydınlatma mevcut ve Sol Shift tuşu yanında <>| işaretlerini oluşturan tuş da mevcut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı