Corsair Spec-Delta'nın arka kapağı nasıl açılıyor?

Çilekli Süt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.. ön taraftaki camlı kısım çok kolay bir şekilde sökülüp takılabiliyor, onda hiçbir sorun yok. Fakat arkadaki kapak hiçbir şekilde açılmıyor. Yandaki vidalarını (2 tane var) sökmeme rağmen açılmadı. Sanki görünmez bir üçüncü vida varmış gibi hissettiriyor.

Kasanın arka tarafını bir şekilde açmam lazım.. cpu kablosu dahil birçok önemli kablo orada kaldı, erişemiyorum. Yardımınızı rica ediyorum.

Arka tarafa doğru çekerseniz çıkacaktır, rayı var. Kasanın ön kısmından arkasına doğru çekin. 😁
Gerçekten de öyleymiş... ya kasayı ya da elimi kıracaktım az daha :D çoook teşekkürler <3

Şimdi de o kısmı açtım fakat hiç beklemediğim bir şey ile karşılaştım... kablolar en altta :(

Şu kırmızı ile işaretlediğim şeyi nasıl ön tarafa atabilirim mesela? Şuan çeksem gelmeyecek durumda. Bu ayarlamaları nasıl yapmalıyım? Kablonun ucu anakarta çoooook uzak :D

Dosya Ekleri

• 20210108_215144.jpg
    20210108_215144.jpg
    111,6 KB · Görüntüleme: 75
Kablolamayı Vatan ve benzeri bir yere yapırdıysanız normal böyle olması. Ben garanti olarak kendim düzenlemeyi düşünüyorum, işaretlediğiniz kabloyu da GPU kablosu olduğunu tahmin ediyorum. Kasanın camlı tarafını açın, PSU cover kapağında kablo kanalı olması lazım, oradan çıkartıp takın GPU'ya. Boşta kalan bir bağlantı ise PSU tarafında boş bir yere doğru iti pkapatın kapağı. 😁

Kablolamayı Vatan ve benzeri bir yere yapırdıysanız normal böyle olması. Ben garanti olarak kendim düzenlemeyi düşünüyorum, işaretlediğiniz kabloyu da GPU kablosu olduğunu tahmin ediyorum. Kasanın camlı tarafını açın, PSU cover kapağında kablo kanalı olması lazım, oradan çıkartıp takın GPU'ya. Boşta kalan bir bağlantı ise PSU tarafında boş bir yere doğru iti pkapatın kapağı. 😁
Yok bütün parçaları ayrı ayrı yerlerden topladım.. başarabilirim sandım :D

PSU cover kapağı nereden açılıyor :(

Başkasını düşünen çok az insan kaldı artık, en garanti yol dediğim gibi baştan yapmak. Uğraştırır ama garanti çözüm olur, bir de PSU modüler değil, yani boşta kalanları çıkartamazsınız. Bu bütçede kabloları düzenlemek bile sıkıntı. Çok iyi yapmaya çalışmayın, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Gerektiğinde yazın ben yardımcı olurum, ben de aynı kasayı kullanıyorum. 😁

Başkasını düşünen çok az insan kaldı artık, en garanti yol dediğim gibi baştan yapmak. Uğraştırır ama garanti çözüm olur, bir de PSU modüler değil, yani boşta kalanları çıkartamazsınız. Bu bütçede kabloları düzenlemek bile sıkıntı. Çok iyi yapmaya çalışmayın, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Gerektiğinde yazın ben yardımcı olurum, ben de aynı kasayı kullanıyorum. 😁
Ya saatlerce uğraşırım, hiç sorun değil. Ama sorun şu ki hiç alan bırakmamışlar :D yani elimi oraya sokacak kadar bile yer yok. Hep tıkış tıkış. Neyi nereye takacağımı da bulamıyorum :/

Şu arkadaki kabloları ön tarafa almanın kolay bir yolu yok mudur ki

Yeni konular

Geri
Yukarı