Çözüldü Corsair Ve Cooler Master Fanlar ASUS Aura Sync İle Koordineli Şekilde Çalışır Mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nyiragongo

Centipat
Corsair Crystal 280X RGB modeli kasa içerisinde yeni bir PC topladım. 2 adet Corsair LL120 fan ve kontrolcüsü ile birlikte geliyor. Sıcaklıklar yüksek olduğu için fan ilave etmeyi düşünüyorum. Fakat Corsair LL120 modeli fanlar çok pahalı. Bunun yerine Cooler Master marka RGB fan kullanmak istiyorum. Anakartım ASUS TUF B450M PRO GAMING modeli ve Aura Sync desteği var. 2 adet RGB header mevcut anakart üzerinde. RGB header çoklayıcı kullanıp tüm fanları anakarta bağlasam Corsair ve Cooler Master fanlar ASUS Aura Sync'le koordine şekilde çalışır mı? Tabi fanların hepsinin ASUS Aura destekli olduğunu da belirteyim. Bu şekilde bir tecrübesi olan varsa ve bilgilendirirse çok makbule geçer. Çünkü arada 2 kat fiyat farkı var ve Cooler Master fanlar da gayet güzel ve işlevsel görünüyor.

Çözüm
Thermaltake ve Xigmatek fanları kullanmıştım ikisi de Asus Aura Sync destekliydi herhangi bir sorun olmadı. Sizin sisteminizde de herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Destekliyor sonuçta.
Corsair fanları Corsair iCUE ile kullanabilirsin. Yeni güncellemeyle Asus anakart RGBlerini de iCUE üzerinden kontrol etmek mümkün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Thermaltake ve Xigmatek fanları kullanmıştım ikisi de Asus Aura Sync destekliydi herhangi bir sorun olmadı. Sizin sisteminizde de herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Destekliyor sonuçta.

Çözüm
Thermaltake'in kasasındaki kendi kontrolcü 4 fana kadar izin veriyor 3 adet Thermaltake 1 adet de Xigmatek'i o kontrolcüye bağlayıp anakarttaki headera bağladım. Sıvı soğutmaya geçince kasa değişimi yapmam gerekti ve bu sefer de Xigmatek'in kasasını aldım ve TT'yi Xigmatek'e taktım yani tam tersini yaptım. :D hala tek kontrolcü mevcut anakarta bağlı ve 8 fan :D

Thermaltake'in kasasındaki kendi kontrolcü 4 fana kadar izin veriyor 3 adet Thermaltake 1 adet de Xigmatek'i o kontrolcüye bağlayıp anakarttaki headera bağladım. Sıvı soğutmaya geçince kasa değişimi yapmam gerekti ve bu sefer de Xigmatek'in kasasını aldım ve TT'yi Xigmatek'e taktım yani tam tersini yaptım. :D hala tek kontrolcü mevcut anakarta bağlı ve 8 fan :D.

Anladım sıkıntı yok gibi duruyor ama biraz araştırınca Corsair fanlarının pin sayısı sanırım diğerlerinden farklı. Bu da doğrudan anakarta bağlanmasına engel oluyor. En azından Cooler Master ile beraber. Alıp denemek istiyorum ama iadede sorun yaşarım diye korkuyorum. Sonuçta 3 tane fana 400TL vereceğim. Corsair'e hiç girmek bile istemiyorum. Çünkü 3 tane LL120 fan 900 küsur TL. Az daha koysan zaten Ryzen 3600 alıyorsun o fiyata çok saçma geliyor açıkçası. Cooler Master masterfan mf120 ile bir şekilde bu işi çözmem lazım ☺

Thermaltake'in kasasındaki kendi kontrolcü 4 fana kadar izin veriyor 3 adet Thermaltake 1 adet de Xigmatek'i o kontrolcüye bağlayıp anakarttaki headera bağladım. Sıvı soğutmaya geçince kasa değişimi yapmam gerekti ve bu sefer de Xigmatek'in kasasını aldım ve TT'yi Xigmatek'e taktım yani tam tersini yaptım. :D hala tek kontrolcü mevcut anakarta bağlı ve 8 fan :D

Konu üzerinden çok geçmiş ama aynı sorunu yaşıyorum. XPG kasa fanları ASUS anakarta RGB headerdan bağlı. Corsair H115i sıvı soğutma kullanıyorum. iCUE anakartı görmesine rağmen kontrol edemiyorum. Siz nasıl çözmüştünüz?

Geri
Yukarı